Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Ziraat Türkiye Kupası Maçının PFDK Kararları Açıklandı

Ziraat Türkiye Kupası Maçının PFDK Kararları Açıklandı

haberci haberci -
41 0

Beşiktaş Teknik Sorumlusuna 1 Maç Men ve 39 Bin TL Para Cezası

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Beşiktaş ile Trabzonspor arasında oynanan Ziraat Türkiye Kupası maçının ardından kararlarını açıkladı. Siyah beyazlıların teknik sorumlusu Serdar Topraktepe’ye 1 maç men ve 39 bin TL para cezası verildi.

PFDK’nın Aldığı Kararlar

1. Beşiktaş’a 23.05.2024 tarihinde oynanan Beşiktaş-Trabzonspor Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve aynı sezon içerisinde kupa kategorisinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 20.000 TL para cezası verildi.

2. Aynı müsabakada Beşiktaş’ın taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 224.000 TL para cezası ile cezalandırıldı.

3. Beşiktaş antrenörü Serdar Topraktepe’nin akreditasyon kartını görünür bir şekilde boynuna asmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle İhtar Cezası aldı.

4. Aynı müsabakada Beşiktaş antrenörü Serdar Topraktepe’nin müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 39.000 TL para cezası aldı.

5. Trabzonspor’a ise aynı maçta taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 112.000 TL para cezası verildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir