Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Zencani önerisine AKP’den ret!

Zencani önerisine AKP’den ret!

admin admin -
20 0

Rıza Sarraf’ın İran’da bulunan ve Türkiye’de rüşvet dağıttığı iddialarına yönelik araştırma komisyonu kurulmasını içeren öneri AKP oyları ile reddedildi. İran’da idam cezası ile yargılanan ve birçok dış ülkeyi dolandırmak, bu ülkelerde rüşvet dağıtmak gibi suçlarının da bulunduğu belge ve veriler ile ispat edilen Bebek Zencani hakkında dün meclise gelen tartışma konusu ilginç bir şekilde reddedildi.

CHP’nin vermiş olduğu önergeye ilişkin maddelerde meclis sıralarında bulunmayan AKP’li vekiller yapılacak oylama sırasında meclise girerek büyük bir infiale yol açtılar. Bebek Zencani’nin Türkiye ile ilgili olan ilişkilerini ve para transferlerini araştırmaya yönelik olarak kurulması gereken komisyonu yüksek oy potansiyelleri ile veto eden AKP kanadı ise konu ile bağlantılı olarak herhangi bir açıklama yapmadı.

Rıza Sarraf’ın ortağı olarak tanınan ve birçok ülkede araması olan Zencani’nin İran’da idam cezasından kurtulmak için itirafçı statüsüne geçtiği de bilinirken AKP’nin takındığı negatif tavır kafalarda soru işareti bırakmaya da devam ediyor. Zencani ve Sarraf’ın işbirliğini kanıtlamak isteyen muhalefet partilerini de veto eden AKP meclisin seyirci bölümünden de oldukça tepki alırken kararlarından geri adım atmadılar.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir