Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Yüksekova’da operasyonlar sona erdi!

Yüksekova’da operasyonlar sona erdi!

admin admin -
38 0

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesini kapsayan terör operasyonları çeşitli il ve ilçelerde hız kesmeden devam ederken teröristlerin en yüksek mevkilerde olduğu bölge olan Yüksekova’da dün gece itibari ile operasyonların bittiği açıklandı. 196 teröristin etkisiz olarak ölü ele geçirildiği ilçede geniş kapsamlı arama çalışamalarına da başlanmış oldu.

Tuzaklanan bombalar, gömülen silahlar ve depolara saklanan cephanelikler için arama başlatacak olan asker ve polislerin 1 hafta içinde bölgenin tamamen güvenli hale geleceğini ve sokağa çıkma yasağının da kademeli olarak kaldırılacağını da belirtti. Başka ilçelerde devam edecek olan operasyonların artık sonu yaklaşırken öldürülen binlerce teröristin cenazelerinin ne olacağı konusunda çıkan tartışmalar da devam ediyor.

Özellikle bölgede bulunan terörist ailelerinin zaman zaman cenazelerini istemeleri ortamın gerilmesine neden olurken bu durum ile ilgili kararı yüksek mercilerin vereceği de zaman zaman açıklamalar ile anlatılıyor. Apartmanlara döşenen çok sayıda bombanın ve el yapımı patlayıcının olduğuna dikkat çeken güvenlik ekipleri çok dikkatli bir arama çalışması yürüttüklerini ve kısa zaman içinde bölgeden kontrollü olarak askerin ve polisin çekileceğini açıkladılar. 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir