Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) Stresi Bu sabah Bitti

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) Stresi Bu sabah Bitti

admin admin -
31 0

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) Stresi Sona Erdi,

Lise öğrencilerinin üniversiteye geçişlerindeki ilk sınav olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) stresi bugün sabah saat 10.00 da başlayıp toplamda 160 dakika süren sınav bitti. Öğrenciler girdikleri sınavla ilgili ilk yorumları şu şekilde oldu,

Hangi derslerdeki sorular daha basitti,

Türkçe en kolayı olarak görülürken sosyal bilimleri de diğer matematik ve fen bilimlere göre çok daha kolay olduğunu belirten öğrencilerin sınav çıkışı yüzleri güldü.

Yapılan sınav 4 farklı dersle ilgili sınava bölündü bunlar Türkçe, Temel matematik, Sosyal bilimler ve fen bilimleri derslerinden oluştu. Yapılan sınavlarda da benzeri görünen yorumlar tekrar bu sınavda da yapıldı. Bazıları sınavın çok basit kolay ve güzel geçtiği hakkında yorumlar yapılırken bazı öğrencilerin kötü ve olumsuz geçtiği yönünde açıklamalar geldi.

Öğrencilerin Sınav Sorunlarına Yorumları,

 

Sınava iyi hazırlanan öğrenciler için çok basit ve güzel geçtiği bilinirken bunu sınav çıkışı Samet Emanet isimli öğrenciden gelen açıklamada kesinleştirdi. Sınav çıkışı sınavın nasıl geçtiği sorulan Samet Emanet ben çalışmadığım için biraz zordu kabul ediyorum ama çalışan arkadaşlarımız çok kolay şekilde tüm soruları cevapladı. Açıklaması ile bu yıl ki yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sınavının pekte zor olmadığı belirlendi.

Öğrenciler arasında Hamilede vardı,

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sınavına girenler arasında 7 aylık hamile olan Duygu Nur ULUS 7 aylık hamile olduğu halde pekte sorunlu geçmediği aksine karnındaki 7 aylık kızının şansı için sınavın iyi sonuçlanacağını açıkladı.

Matematik Hepsinden Zordu!

Sözel bölümlerde daha iyi olduğunu söyleyen başka bir öğrenci sayısal ders olarak matematik çok zor geçtiğini belirtti. Fakat tüm sorunlara rağmen hiçbir zaman sorunu yaşamadım umarım sonuçlar iyi çıkar diye konuşmalarını bitirdi.

Çok Heyecanlı bir sınavdı,

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) Sınav çıkışı soru sorulan başka bir öğrenci adayı ise şu şekilde bir konuşma yaptı,

Beklediğimden daha heyecanlı geçti ve bir o kadarda stres yaptım fakat tüm bunlara rağmen konsantre olup eksiksiz bir sınav geçirdiğimi düşünüyorum. Hedefim Moda Tasarım okumak. İnşallah hedeflerime ulaşacağım.

Sınava Çalışamadım ama Çok Kolaydı,

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sınavı çıkışı başka bir öğrencinin yorumu da şu şekilde oldu.

Sınava hiç çalışamadım dolayısı ile pek sayısalda güzel bir sonuç beklemiyorum ama sözelde hepsini okuyup cevapladım çalışmamış bile olsam sanırım güzel bir sonuç bekleyeceğim.

Genel olarak bakıldığında Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sınavda bu yıl çalışanlar için kolay ama çalışmayanlar için her zaman ki gibi güzel geçtiği anlaşılıyor. Sınav için yapılan yorumlardan yola çıkarak pekte zor bir sınav yapılmadığı sonucuna varılmıştır.

Öğretim Görevlilerinin Yorumu,

Sınavda Görevli olan bir öğretmenimize yönelen soruda ise sizce sınav soruları nasıldı sorusuna gelen cevap,

İnceleme fırsatı bulduğum yer yer sayısal ve sözel sorularda öğrencilerimiz için çokta zor olmayacağını düşünüyorum aksine bence çok kolay sorular vardı. Tabi ki sınava yeteri kadar hazırlanmayan öğrencilerimiz olacaktır onların yorumlarını duyar gibiyim diye cevapladı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir