Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Yeter Dizisi’nin İdil’i, Wilma Elles Türk Vatandaşı Oldu

Yeter Dizisi’nin İdil’i, Wilma Elles Türk Vatandaşı Oldu

admin admin -
36 0
Öyle bir geçer zamanki dizisinde oynayarak adından söz ettiren ve dikkatleri üzerine çekmeyi başaran,  Wilma Elles  Türk vatandaşlığına geçti. Bu aralar ATV’de yayınlanan ve ilgi ile izlenen Yeter dizisinde rol olan ünlü oyuncu, Türk vatandaşlığına geçmek için yapmış olduğu başvuru onaylandı. 
SEVİNÇ ÇIĞLIKLARI ATTIM
Türk vatandaşlığına geçmek için başvurusu onaylanan ünlü oyuncu Türk vatandaşlığına kabul edildiği haberini aldığında sevinç çığlıkları attığı ve Türk Bayrağını öperek Türk olan eşi Kerem Göğüş ile kutlama yaptığı bildirildi. Türk vatandaşlığına kabul edildiği için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’na da teşekkür etmeyi unutmayan Elles, bu benim için gurur verici bir sonuç, ‘Ne Mutlu Türküm diyene’ şeklinde ifadeleriyle mutluluğunu yansıttı. İstisnai vatandaşlık hakkı ile Türk vatandaşı olan Elles, İstanbul ve Almanya’daki tüm tv kanalları ile çekim yaptıklarını, bu bağlantıyı sıcak tuttuğunu, iki ülke arasındaki potansiyelin gelişmesi için yardım etmek istediğini de belirtti. Almanya’dan röportaj için gelen tv kanallarının ekiplerini, manzarası en güzel, tarihi yerlere götürdüğünü belirten ünlü oyuncu, Türkiye’yi en iyi şekilde tanıtmak istediğini söyledi.
 WİLMA ELLES KİMDİR?
İki erkek ve iki kız kardeşi olan Wilma Elles, daha küçük yaşlarda tiyatro sahnelerinin tozunu yutmaya başladı. Oyunculuk ve dans dersleri alarak kendini yetiştiren Elles, Almanya’nın Köln şehrinde bulunan, Theaterschule Celan, Arturo Schauspielschule’den 2004 yılında mezun oldu.
2008 yılında Türk Usulü adlı sinema filminde başrol oynayarak kendini Türkiye’ye sevdiren aynı zamanda dikkatleri de üzerine çeken güzel oyuncu, 2010- 2013 yılları arasında Kanal D’ de ekranlara gelen ve büyük bir izleyici kitlesi bulunan Öyle Bir Geçer Zaman ki adlı dizede Caroline rolünde oynamış ve büyük bir beğeni toplamıştı.
TÜRKİYE’Yİ ÇOK SEVİYORUM
Her fırsatta Türkiye’den övgü ile söz eden ünlü oyuncu, Türkiye’yi çok sevdiğini ve Türk vatandaşlığına geçerek Türk ismini de adına eklemek istediğini açıklamıştı. Farklı kültürlere olan ilgisiyle tanınan Wilma Elles, Köln Üniversitesi’nde Siyaset Bölümü’nde İslâm Bilimleri’ni birincilikle bitirdi. Bu aralar Yeter dizisi ile ekranlara çıkan usta oyuncu, 2011 yılında  Avrupa Kalite Ödülleri’nde, 2012 yılında ise  World Consumer Ödülleri’nde, en iyi kadın oyuncu ödülünün de sahibi oldu.
KEREM GÖĞÜŞ KİMDİR?
1980 yılında Ankara’da doğan Kerem Göğüş, Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü burslu olarak kazanarak, daha sonra eğitimine Atılım Üniversitesin’de devam etti. 2005 yılında Göğüş Holding’i kuran Kerem Göğüş, Wilma Elles ile hayatını birleştirdi. Kerem Göğüş ile evlenen Wima Elles aynı zamanda Müslüman oldu ve kendi aralarında imam nikahı da kıyıldı. Bu evlilikten ikiz çocukları olan Wilma Elles çocuklarına İslam’ı belirteceğini belirtmişti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir