Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Yapıcıoğlu, Kahramanmaraş’ta depremzedelerle iftar yaptı

Yapıcıoğlu, Kahramanmaraş’ta depremzedelerle iftar yaptı

admin admin -
13 0

İlk olarak merkez Onikişubat ilçesi Serintepe Mahallesinde depremzedelerin yerleştiği çadırları ziyaret eden Yapıcıoğlu, burada depremzedelerin sorun ve sıkıntılarını dinledi. Ziyaret sırasında kanser hastası bir depremzedenin çadırına misafir olan Yapıcıoğlu, yakından ilgilenip geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Yapıcıoğlu daha sonra, Kahramanmaraş’ta depremzedelerin yaralarını sarmak için çalışmalarını sürdüren İnsan Vakfı İl Başkanı Memduh Kayıklık’ı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. İnsan Vakfı ziyaretinin ardından Duraklı Mahallesine geçen Yapıcıoğlu, burada yaşanan depremde bir ayağını kaybeden bir depremzedeyi ziyaret etti.

Buradan ayrılan Yapıcıoğlu, Kahramanmaraş Doğukent Camii yanında bulunan çadırlarda yaşayan depremzede vatandaşlarımızı ziyaret ederek geçmiş olsun temennilerinde bulundu, ramazanlarını tebrik etti.

Yapıcıoğlu’nun son durağı ise ilk günden itibaren depremzedelere yardım elini uzatan Umut Kervanı Vakfı, Yetimler Vakfı, Avrupa Yetimeli ve IHO Ebrar Koordinasyon Merkezi oldu. Burada Umut Kervanı Vakfı Başkanı Cengiz Kurtaran ile görüşen Yapıcıoğlu, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

“Depremzede vatandaşlarımızın en büyük ihtiyacı unutulmadıklarını onlara hissettirmek…”

İftar vaktinin yaklaşmasıyla birlikte ekiplerle birlikte depremzedelere yemek dağıtan Yapıcıoğlu, daha sonra depremzedelerle birlikte iftar yemeğine katıldı.

Yapıcıoğlu, temaslarının ardından yaptığı değerlendirmede, “Kahramanmaraş’tayız, onlara ilgi göstermek, sıcak bir merhaba demek için geldik. Depremzedeleri unutmayacağız, gündemimizden düşürmeyeceğiz, unutturmayacağız. Ve ihtiyaçları devam ettiği sürece yardımsever vatandaşlara, yardım kuruluşlarına, gerek burada koordinasyonu sağlayan kamu görevlilerine gerekse de merkezi hükümete gördüğümüz eksiklileri iletme noktasında üzerime düşeni yapmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Parti olarak her zaman halk ile birlikte olmaya çalıştıklarını belirten Yapıcıoğlu, bu vesileyle sahanın gerçek fotoğrafını çekip yetkililere iletmeye çalıştıklarını söyledi.

Yapıcıoğlu konuşmasına şöyle devam etti:

“Tabiri caizse halkın avukatlığını, sözcülüğünü, temsilciliğini yapmaya çalışıyoruz. Elbette deprem gibi sel gibi afetleri yaşayan vatandaşlarımız diğer bölgelerdeki insanlardan daha fazla yardıma ihtiyacı var. Dolayısıyla bizler de ziyaretlerimizi bölgeye yoğunlaştırdık. Bu bizim için bir tercih değil bir görevdir. O görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Bir yerde görülmeyen mağdur biri varsa biz onu gördüğümüzde yaralarını sarmaya gayret edeceğiz.”

Hibya Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir