Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Vietnam Vizesi Nasıl Çıkartılır?

Vietnam Vizesi Nasıl Çıkartılır?

admin admin -
6 0

 

Vietnam vizesi için başvuru yaptığınızda ne amaçla başvuru yaptığınıza göre istenilen evraklar değişiyor. Yeni bir yöntemle https://vietnamrehberi.com/ adresinden yaptığınız online başvuru yeterli geliyor. Öncelikle pasaportunuzun bir kopyası ve uçak rezervasyonunuz yetiyor. Başka evrak istemeyen site size evrakları 1 hafta içerisinde teslim ediyor. Site doğrudan Vietnam’da olduğu için vize sorununu ve prosedürleri çok hızlı halledebiliyor ve en uygun fiyatı veriyor. Vietnam vizesini 80USD’ye sonuçlandırıyorlar ve ödemeyi başvuru sonuçlandıktan sonra alıyorlar. Uzun yıllardır Vietnam’da ikamet ettiklerinden hızlı, güvenilir ve yerel uzmanlığa sahipler. Müşterilere karşı dürüst bir tutuma sahipler.

Vietnam Vizesi için gereken evraklar

Daha önce de belirttiğimiz gibi eğer Vietnam Vizesi başvurusunu Vietnam Rehberi üzerinden yapacak olanlar için pasaport ve uçak rezervasyonları dışında hiç bir evrak gerekmiyor ve vize başvuruları işlemleri online olarak buradan https://vietnamrehberi.com/basvur/ kolayca yapılabiliyor.

Eğer klasik ve uğraştırıcı yolu tercih ederseniz Vietnam Vizesi 2018 yılı itibariyle hala sadece Ankara Vietnam Büyükelçiliğinden alınıyor. Başka bir şehirde Büyükelçililik olmadığı için Ankara’dan almak zorundasınız. Konsolosluğa gitmeden önce sizden istenen evrakları bir araya getirmiş olmalısınız çünkü konsoloslukta tamamlama şansınız olmuyor. Vietnama vize başvurusu için pasaportunuzun 6 ay geçerli olması gerekiyor. Pasaportunuzda muhakkak boşluk olması gerekiyor. Vietnam vizesi pasaportunuza işlendiği için hiçbir sıkıntı yaşamıyorsunuz. Diğer birçok alanda istenildiği gibi sizden biyometrik resim isteniyor. Beyaz zemin üzerine son 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekiyor. Nüfus cüzdanı fotokopisi ve vize başvuru formu doldurmanız gerekiyor. Gidiş ve dönüş uçak rezervasyonlarının yapılması gerekiyor. Rezervasyon yapıldıktan sonra internet üzerinden rezervasyon yapıldığını gösteren yazıyı PDF olarak yazıcıdan çıkarıyorsunuz. Aynı şekilde kalınacak otelde rezervasyon yaptırmak ve belgesinin çıktısını almak gerekiyor.

C1 Belgesi

Eğer turistlik bir geziye gidiyorsanız istenilen belgelerin arasında C1 belgesi de yer alır. Davet belgesi de denilen bu belge gidiş amacını ve gidiş dönüş tarihlerini içerir. Belge Vietnam’da bulunan göçmenlik bürosundan çıkarılıyor. Vietnam Rehberi sizin adınıza C1 belgesini yani Vietnam Vizesi Onay mektubunu çıkartabiliyor. Vietnam vizesi ile alakalı detaylı bilgileri https://vietnamrehberi.com/vize/ bu adresten öğrenebilirsiniz.

Ticari Vize

Vize talebi ticari amaçlaysa B1 belgesi ve talep dilekçesi oluşturuluyor. Kurumdaki yetkili kişi tarafından İngilizce olarak yazılmalıdır. Vize sürecinde bir ihlal yapılmayacağı beyan edilir ve yetkili kişi tarafından kaşelenmesi istenir.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir