Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. VALİ RESMİ SİTEDEN AÇIKLADI: CANLI BOMBACI KİMLİĞİ SEHER ÇAĞLA DEMİR KİMDİR?

VALİ RESMİ SİTEDEN AÇIKLADI: CANLI BOMBACI KİMLİĞİ SEHER ÇAĞLA DEMİR KİMDİR?

admin admin -
34 0

Seher Çağla Demir’İn sosyal medya profilleri:

Dün akşam 18.43 saatleri sırasında gerçekleşen terör saldırısında ilk açıklanan ölü sayısı 37 idi. Bu üzücü patlatma eylemini gerçekleştirenlerden birinin kesin kimliği ortaya çıktı. Emniyetin araştırmaları sonucu ellerindeki kaynakları inceleyen polisin açıklaması saldırıyı düzenleyen kadın teröristin kimliği kesinleşti yönünde yapıldı.

Kadın Terörist Balıkesir Üniversite Öğrencisi Çıktı,

Polisin kimliği açıklamasının ardından tüm bağlantıları incelenerek birçok kişiye ulaşıldı. Kanlı terör saldırısını düzenleyenlerden biri olan kadın terörist Balıkesir Üniversitesi öğrencisi olan Seher Çağla Demir olduğu kesinleşti. Olayla ilgili kadın teröristin bu kanlı patlamada görev paylaşımı yapılan herkesi polis bulmaya devam ediyor.

Saldırı Bomba Yüklü Araçla Yapıldı,

Dün saat 18.43’te gerçekleşen kanlı terör saldırısı Başkent Ankarada Milli Eğitim ve Adalet Bakanlığına yaklaşık 150 metre mesafedeki Başkanlık Merkez binasının yakınında gerçekleşti. Bomba yüklü araçla gerçekleşen kanlı Saldırıda beyaz renkli bir BMW marka araç kullanıldı. Kanlı Terörist Başbakanlık merkez binasının 150 metre uzaklığında bulunan çevik kuvvet otobüsünü hedef aldı.

Hedefine yol kenarındaki bariyerler sebebi ile ulaşamayan canlı bomba aracını otobüs duraklarının olduğu bölgeye sürmeye başladı. Otobüs ve duraktaki sivil vatandaşların olduğu bölgeye gelen terörist bomba yüklü aracını patlattı. Patlamanın etkisi ile çok büyük bir alanda can kaybına sebep olan patlama yakınlarında bulunan aralarında belediye otobüsünün de bulunduğu toplam 5 aracın tamamen yanmasına sebep oldu. Bölgeye yakın olan binaların camları patladı. Patlamanın etkisi ile çevrede bulunan toplamda 20 araç ağır hasar aldı.

 

Son Anda Fark Edildi,

Saldırgan Bomba yüklü aracı ile birlikte polis kontrol noktasına girmeye çalışırken, fark edildiği ve havaya ateş açıldığı öğrenildi. Ateş açılınca panik yapan saldırgan kanlı eylemini gerçekleştirebilmek için vakit kaybetmeden aracını kalabalık olan otobüs duraklarına kadar sürmeyi başardı. Otobüs durağında gerçekleşen patlama 37 kişinin ölümüne sebep olurken 15 ‘i ağır toplamda 71 kişinin yaralanmasına sebep oldu. Kanlı terör olayını incelemek için hemen ardından 12 tane savcı soruşturmaya verildi. Savcıların 3’ü Adli tıpta inceleme görevi verilirken 5’de çeşitli hastanelerde otopsi işlemlerine katıldı. Kalan 4 savcı ise olay yerinde incelemelere katıldı.

 

Bombalı Saldırıda Kadın Teröristin Kimliği Belirlendi.

12 Savcının görevlendirildiği kanlı terör saldırısını düzenleyenlerden birinin çok geçmeden kimliği tespit edildi. Canlı bomba olduğu düşünülen kadın terörist kimliği aynı gece saatlerinde belirlendi.

Bazı Haber gazetelerinin açıklamasına göre kadın canlı bombanın kimliği Balıkesir Üniversite Öğrencisi Seher Çağla Demir olarak söylenirken. Patlamada kullanılan bomba yüklü BMW marka aracın incelenmesi sonucu ve ceset parçalarının ve parmak izlerinin sonucu Seher Çağla Demir ‘in olduğu tespit edildi.

Olayın tam kesin olarak bilinmese de emniyetten gelen açıklamada bomba yüklü BMW marka aracı süren ve otobüs durağında patlatan saldırganın Balıkesir Üniversitesinde öğrenci olan Seher Çağla Demir olduğunu düşündükleri bildirildi.

Emniyet birimlerinin yaptığı konuşmada “Olay yerinde ve BMW marka araçta yaptığımız tüm incelemeler kanlı terör saldırısını düzenleyenin Seher Çağla Demir olduğu yönüne çıkıyor araştırmalar sonucu bu bilgi kesinleşse bile incelemeler sürüyor” Açıklaması yapıldı.

Konu ile ilgili güncel gelişmeleri takip ediyoruz ölü sayısı ve yaralıların durumu hakkında anlık bilgileri sitemizden takip ediniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir