Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Ünlü Otelle İlgili Gelişme

Ünlü Otelle İlgili Gelişme

admin admin -
5 0

Adını, İtalyan opera sanatçısı Madam Corinne’den alan Taksim’deki Corinne Butik Otel için konkordato başvurusunda bulunuldu. Otelin işletmecisi şirket için tedbir kararı verildi. Böylece şirket hacizlere karşı korumaya alınmış oldu. Ünlü otel, 1913 yılında inşa edilen tarihi bir binada hizmet veriyor. Otelin ortaklarından Avukat Suat Ballı,otelin mali sıkıntıya girmesine, geçtiğimiz yıllarda turizm sektörünü olumsuz etkileyen bir dizi olayın sebep olduğunu kaydetti.
AVUKAT Suat Ballı ve eşi Nursel Ballı’nın sahibi oldukları Centur Turizm İnşaat şirketi için konkordato başvurusunda bulunuldu.

GEÇİCİ KOMİSER HEYETİ ATANDI
İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesinde açılan dava dosyası sonrası Corinne Butik Otel için 3 aylık geçici süre verildi. Bu kararla birlikte, şirket hacizlere karşı korumaya alınmış oldu. Mahkeme ayrıca, şirket faaliyetlerinin de geçici komiser kararı verdi.

BİNA 1913 YILINDA TAMAMLANDI
Corinne Butik Otel, 1913’te bitirilen Mimar Kemalettin’in imzasını taşıyan asırlık bina faaliyet gösteriyor. Av. Suat Ballı söz konusu binayı 2011’de restore ettirdi. Restorasyon çalışması 2 yıl süren otel 5 yıl önce hizmete alındı.

BU KEZ KENDİ YATIRIMIMIZ İÇİN…

Av. Suat Ballı, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, otelin faaliyete geçtiği süreçte ve sonrasında bir dizi olumsuz gelişmenin yaşandığına işaret ederekx
“Otelimizin ticari faaliyetleri yaşanan olumsuz olaylardan son derece kötü etkilenmiştir. Otelimizi öz kaynaklarıyla ayakta tutmaya çalıştık. Suat Ballı olarak 40 yıllık avukatlık mesleğimde çok sayıda şirket kurtarma modellerine işlerlik kazandırdım. Bunlar arasında İstanbul’daki ilk iflas erteleme kararını büro olarak biz aldık. Sonrasında sayısız şirket iflas erteleme, konkordato vb. şirket kurtarmaya yönelik mekanizmalara başvurduk. Bu kez kendi yatırımımızı kurtarma çabası içindeyiz” dedi.

Av. Ballı açıklamasının devamında, iflas erteleme yerine gelen yeni konkordato sisteminin de olumlu sonuçları olmasını beklediklerini kaydederek “Çok değerli, ekonomik sonuçların elde edileceğine ve ülkemiz ekonomisine büyük katkının sağlanacağına inancımız tam. Kanun koyucunun bu yerinde ve son derece isabetli kararının alacaklı ve borçlu yönünden son derece yararlı ve çözüm üretici ve ülkemiz ekonomisi açısından da hayırlı olacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir