Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Türkiye İsveç’i 2-1 Yendi

Türkiye İsveç’i 2-1 Yendi

admin admin -
29 0

Türkiye dün akşam saat 20:45’te İsveç’le Antalya’da hazırlık maçı yaptı. Maçı Cenk Tosun’un attığı 2 gol sayesinde kazandı. Maçtan önce iki takımın oyuncuları da yanlarına Suriyeli çocukları alarak sahaya çıktı. 

İlk Gol Türkiye’den geldi

32. dakika’da ilk golü Cenk Tosun attı. Selçuk İnan’ın ortasında Ozan Tufan topu kafayla indiriyor, rakip defans Victor Lindelöf topa dokunamıyor ve top Cenk Tosun’un önüne geliyor, Cenk Tosun gelişine vuruyor ve top ağlarla buluşuyor.

Hakan Balta Sakatlandı

Maça defans olarak başlayan Hakan Balta maçın 37. dakikasında İsveç’li oyuncu Marcus Berg’in vücudunun altında ayağı kalınca yere düştü. Yere düştüğü anda sağlık görevlilerini çağırdı ve oyundan çıktı. Yerini Ahmet Çalık’a bıraktı.

Beraberlik Golü Geldi

Dakka 74’te İsveç serbest vuruşu kullanıyor, orta açılıyor ve top Emir Kujovic’e geliyor. Emir Kujovic topu arka direkte boş olan Sebastian Larsson’a indiriyor. Sebastian Larsson gelişine vurduğu topta golü atıyor.

Tekrar Öne Geçiyoruz

Dakika 81’de Selçuk İnan serbest vuruş kullanıyor, ortayı açıyor ve Cenk Tosun kafayı vurarak topu ağlara yolluyor ve maç 2-1 bitiyor.

İsveç’in Aftonbladet gazetesi John Guidetti’nin sözlerini yayınladı. “İnanılmaz zor bir deplasmandı. Mükemmel bir atmosfer vardı. Kırk bin çılgın Türk’ün destek verdiği Türkiye’yi yenmek zordu.” diye yayınladı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir