Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Tünelden Sızarak Saldırmayı Düşünen 5 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Tünelden Sızarak Saldırmayı Düşünen 5 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

admin admin -
32 0
 
 
Ülkemiz kritik bir süreçten geçiyor ve terör örgütüne yönelik operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. Daha önce Şırnak’ın Cizre, Silopi ve İdil ilçeleri ile Diyarbakır’ın Sur ilçesinde yapılan operasyonlarda sona gelinmişti ve bu bölgelerde operasyonlar sonlandırılmıştı.
Bu ilçelerden sonra Mardin’in Nüsaybin, Hakkari’nin Yüksekova ve Şırnak merkezde sokağa çıkma yasakları ilan edilmiş, bölücü örgüt PKK’ya yönelik operasyonlar bu bölgelerde başlatılmıştı. 13 Mart’tan bu yana yasağın devam ettiği Hakkari Yüksekova’da kazmış oldukları tünelden saldırı planları ve hazırlıkları yapan 5 terörist etkisiz hale getirildi.
BÖLGEDE BAZEN SICAK ÇATIŞMALAR YAŞANIYOR
Bölgede Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Operasyonu adı altında devam eden operasyonlar çerçevesinde özellikle Eski Kışla,  Yeşildere, Cumhuriyet, Esentepe, Orman, Mezarlık, Dize mahallelerinde el yapımı patlayıcıların imha edilmesi, kazılan çukur  ve meydana getirilen barikatların kaldırılması için yoğun mesai harcayan güvenlik güçleri, zaman zaman pkk mensuplarıyla da sıcak çatışmaya giriyor.
TÜNELDEN HABERSİZMİŞ GİBİ DAVRANILDI
Asker ve polislerin müşterek operasyonları sonucunda iyice köşeye sıkışan teröristler, güvenlik güçlerine saldırmak ve onlara pusu kurmak için farklı yöntem arayışı içerisine giriyor. Dize mahallesinde yapılan arama tarama çalışmaları sırasında, binalar arasında kazılan bir tüneli farkeden güvenlik güçleri, durumdan habersizmiş gibi davrandı. Mahalleye sızmak ve güvenlik güçlerine saldırmak için bu tüneli kullanarak gelen terörist grubunu, güvenlik güçleri karşıladı. Güvenlik güçlerinin teslim olmaları yönündeki çağrısına ateş açarak karşılık veren pkk’lı teröristlerle çatışma çıktı. Çıkan çatışmada 5 terörist etkisiz hale getirildi ve bölgede etkisiz hale getirilen terörist sayısı 144’e çıktı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir