Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Tunceli’de askeri araca bombalı saldırı!

Tunceli’de askeri araca bombalı saldırı!

admin admin -
31 0

Terör olaylarının arttığı, şiddetli çatışmaların hız kesmeden devam ettiği ve hain saldırıların da birbiri arkasına geldiği bölgede bu sabahta askeri aracın geçişi sırasında bir saldırı düzenlendi. Terör örgütünün daha önceden yola döşediği bombanın patlaması üzerine gerçekleşen saldırıda şehit olan askerlerin olup olmadığı hakkında henüz resmi bir açıklama olmasa da bölgenin coğrafi şartlarından ötürü ambulansların olay yerine gitmesinin de epey zaman aldığı belirtildi.

Oldukça şiddetli bir patlamaya sahne olan Tunceli otoyolunda bulunan diğer araçlar ise trafiği durma noktasına getirdiler. Yola döşenen patlayıcı ve mayınların askeri birlikler geçtiği sırada infilak ettirilmesi hazırlanmış ve organize bir eylem olma yolunda iddiaları da güçlendirirken bölgeye takviye kuvvetlerin yönlendirildiği de açıklandı.

TSK’nın öğleden sonraya yaklaşırken konu ile ilgili bir resmi açıklama yayınlaması beklenirken çevre yerleşim yerlerinde bulunan vatandaşlar da yardım etme amacıyla patlama yerine intikal etmiş durumda. Askeri konvoyun geçişi sırasında oluşan şiddetli patlamayı gerçekleştiren terörist grup için de bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldığı ve kısa zaman içinde bu teröristlerin etkisiz hale getirileceği de belirtildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir