Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. TSK: “Nusaybin’den kaçmaya çalışan teröristler öldürüldü”

TSK: “Nusaybin’den kaçmaya çalışan teröristler öldürüldü”

admin admin -
28 0

Operasyonların hız kesmeden devam ettiği, kazılan hendeklerin ve kurulan barikatların kaldırılma işleminin titizlik ile sürdürüldüğü Mardin’in Nusaybin ilçesinde dün gece de hareketli saatler yaşandı. Suriye topraklarına geçtikleri termal kameralar ile tespit edilen çok sayıda teröriste operasyon düzenleyen güvenlik güçleri bu teröristlerin tamamını etkisiz hale getirmeyi başardı.

Suriye’nin Kamışlı bölgesinden silah sevkiyatı yaparak bölgeye geri dönecekleri iddia edilen teröristlere göz açtırmayan güvenlik kuvvetleri bu operasyonu da başarı ile tamamladıklarını belirttiler. Nusaybin’de operasyon düzenlenen binaların neredeyse tamamında bomba olmasından dolayı her detayı incelediklerini belirten TSK ise bu durumun getirdiği yavaşlık her şeyden daha önemli bu yüzden sivil halkın endişeye kapılmadan destek olması gerekiyor ifadelerini kullandı.

Nusaybin ve Yüksekova merkezli devam eden terör operasyonlarında bugüne kadar binlerce bomba ve patlayıcı ihmal edilmiş, yüzlerce terörist ise etkisiz hale getirilerek öldürülmüştü. Özellikle silah ve paylayıcı depolarına yapılan baskınlarda yaşanan patlamaların yerel halkı etkilediği bölgede konuşulan konuların başında gelirken sivil halk ise yavaş yavaş normale dönmesi beklenen Nusaybin’den daha güvenli bölgelere göç etmiş durumda.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir