Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Trump fitili ateşledi! Peş peşe son dakika açıklamaları

Trump fitili ateşledi! Peş peşe son dakika açıklamaları

admin admin -
19 0

Son dakika haberi: İran’da düşen yolcu uçağına ilişkin açıklamalar gelmeye devam Ediyor. ABD Başkanı Donald Trump, İran’da düşen ve 176 kişinin ölümüne neden olan Ukrayna Havayolları’na ait uçakla ilgili şok eden açıklama yaptı.

ÇOK KÖTÜ BİR HİSSİM VAR

Trump, “Çok kötü bir hissim var. Birileri hata yapmış olabilir” ifadelerini kullandı. Trump uçağın düşüşüyle ilgili şüpheleri olduğunu belirtti.

‘GERÇEKTEN TAM OLARAK BİLMİYORUM’

Trump, “Şüphelerim var. Başkalarının da şüpheleri var. Trajik bir olay. Diğer tarafta birileri bir hata yapmış olabilir. Çok zor bir bölgede uçuyordu. Orada birileri bir hata yapmış olabilir. Bazı kişiler uçağın mekanik nedenle düştüğünü söylüyor; bence bu bir soru işareti. (İran’ın kazara vurduğu iddiası) Gerçekten tam olarak bilmiyorum. Bu konuda kötü bir hissiyatım var, sanırım orada çok kötü bir şey oldu.” diye konuştu.

KANADA’DAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI: UÇAK FÜZEYLE DÜŞÜRÜLDÜ

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Ukrayna Havayollarına ait uçağın İran’ın başkenti Tahran’da düşmesinin ardından son dakika açıklaması yaptı.

Başbakan Justin Trudeau, ”Birçok kaynaktan istihbarat aldık. Kanıtlar, İran’ın uçağı karadan havaya bir füzeyle düşürdüğünü gösteriyor!” ifadelerini kullandı.

İNGİLTERE: UÇAK İRAN FÜZESİYLE DÜŞTÜ

İniltete Başbakanı Johnson, Ukrayna uçağının İran füzesiyle düştüğüne dair bulgular olduğunu açıkladı.

İran’da düşen yolcu uçağı füzeyle vurulmuş! Görüntüler yayınlandı