Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Trabzonspor borsada kazandırdı!

Trabzonspor borsada kazandırdı!

admin admin -
34 0

Yılbaşından bu yana elde edilen verile ışığında Beşiktaş hisse sahiplerine yüzde 150 oranında bir para kazandırırken yaklaşık 2.5 katını kazanan hissedarlar ve borsada kağıtları bulunanlar da oldukça mutlu durumdalar. Sezon başından bu yana en çok kazandıran hisse olarak dikkat çeken ve sürekli yükselişte olan Beşiktaş hisselerinin şampiyonluk yolunda olması ve yeni stadyumun açılması ile de doğrudan orantılı olduğu yetkililer tarafından açıklanmıştı.

Ancak ligde zor günler geçiren ve her sene bulunduğu yerin biraz daha altına inen Trabzonspor’un kağıtlarında ilginç gelişmeler yaşanıyor. Yüzde 129’luk bir artış ile yılbaşından bu yana en çok artış gösteren ikinci hisse olma yolunda emin adımlar ile ilerleyen bordo mavili takımın hisseleri hisse sahiplerine yaklaşık 2 katı oranında bir geri dönüşü de sağlamış durumda.

Hemen hemen her gün güncellenen rakamlar ele alındığında diğer takımlarda yaşanan düşüşün aksine Trabzonspor’un sürekli yukarı doğru ivme göstermesi de yatırımcıların dikkatini cezbetmiş durumda. Trabzonspor kağıtlarına büyük oynamak isteyenlerin oluşturduğu manipülasyonun da hisselerde yaşanan yoğun dalgalanmaya etki ettiği ifade ediliyor.

Beşiktaş’ın artan hisse oranlarına yaklaşan Trabzonspor’da ise elde edilen gelirler mutluluk verici olarak nitelendirildi. Fenerbahçe ve Galatasaray ise yüzde 10-20 bandında seyreden kağıtları ile diğer takımların epey arkasında kaldılar.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir