Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. TİB’den sahte eczane yasağı!

TİB’den sahte eczane yasağı!

admin admin -
23 0

TİB son zamanlarda oldukça yaygınlaşan ve büyük bir sorun haline gelen sahte eczanelerin artık kapanmaya başlayacağını duyurdu. Diploma kiralama sitemi ile açılan ve izni de oldukça kolay bir şekilde alınan bu tür yasak eczanelerin ilaç satışında, iğne uygulamalarında da bulunduğunu belirten TİB insan sağlığını hiçe sayan bu tür kuruluşların artık sosyal hayattan çekileceğini ve yerlerini de kapsamlı ve gerçek diploma sahibi eczanelere bırakacağını ifade etti.

Sahte eczanelerin insan sağlığına direk etki ettiğini ve negatif yönde etkilediğini belirten TİB alınan kararların Resmi Gazete’de çıkmasının ardından rahat bir nefes aldıklarını ve ilgili kurumların bundan sonra görevlerini yapmasının önünde hiçbir engel olmadığını da açıklamasına ekledi. Fazla sayıda var olan sahte eczanelerin açılış amacının ucuz yollu ilaç satmak, sürüm mantığını benimsemek ve ekstra para kazanmak olarak belirten Türk Ezcazıları Birliği kiralanan diplomaların sahiplerinin de meslekten men edilme sürecinin yakın zamanda başlayacağını ve bu duruma olanak sağlayanların da yargı önünde hesap vereceklerini ifade etti.

Oldukça sert bir basın bildirisi ile durumu diğer eczacılara da haberdar eden TİB’in uygulamaya konan son yaptırımlar ile birlikte hemen hemen her eczaneyi bünyesinde barındırmak istediği ve bu yönde çalışma yürüttüğü de ortaya çıktı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir