Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Tesettur Giyim Kombinleri için Öneriler

Tesettur Giyim Kombinleri için Öneriler

admin admin -
7 0

Tesettur Giyim Kombinleri için Öneriler

 

Tesettür giyim, özellikle ülkemizde çok fazla çeşide sahiptir. İhtiyaç ve talep, yılları içerisinde muhafazakar kıyafetlerin kendi içinde çeşitlenmesini sağlamıştır. Tesettür gelinlik, abiye ve genç kıyafetlerine birçok mağazadan ve e-ticaret sitesinden ulaşabilirsiniz. Bu mağazalardan biride Nurtuba tesettür giyimdir.

Tesettür Giyim Nedir?

Tesettür kelime olarak kapanma, perdelenme ve örtme anlamlarına gelmektedir. Arapça bir köke sahip olan tesettür, İslam inancına sahip olan ve bu konularda muhafazakar bir görüş açısına sahip olan kadınların, dini kurallar ve kaidelerde belirtildiği üzere vücutlarının belirli bir kısımlarını örtmelerine denir. Tesettür için kısaca örtünmede diyebilirsiniz.

Tesettür Giyim Modelleri 2023

Tesettür giyim Müslüman kadınların ihtiyaçlarını karşılayabilecek birçok farklı giyim ürünü barındırmaktadır. Evde, ofiste ya da ev dışındaki alanlarda tercih edilen tesettür giyim tarzı çoğunlukla bir adet eşarp, bir adet fular ve birde iğne ile uygulanmaktadır. Zahmetsiz bir şekilde hazırlanan bu giyim şekli, her yaşta kadın tarafından tercih edilmektedir.

Günlük tesettür giyim şekli kolay bir şekilde hazırlanabilen ve esnek bir kullanım yapısına sahip olduğu için ve her yaştaki kadına yakıştığı için herkes tarafından tercih edilmektedir. Eşarp ve fular, günlük hayatın koşuşturmasına uygun bir şekilde hazırlandığı için aynı zamanda uzun kollu bluz, gömlek, tek parçalı kıyafetler ya da uzun tunikle de beraber kullanılabilir.

Tesettür giyim tarzını yeni benimseyen ya da benimsemek isteyen kişiler tarafından en çok tercih edilen örtünme şekli iğnesiz örtünmedir. Bu örtünme şekli dikdörtgen bir fular ile yapılmaktadır. Günlük kıyafetler ile kolaylıkla kullanılabilen bu baş örtme tarzı, aynı zamanda kapalı olmayan kişilerin camii, mezarlık ve örtünmeyi gerektiren yerlerde sıklıkla tercih ettiği bir yöntemdir. İğnesiz günlük tesettür giyim tarzı da benzer şekilde bel detayı göstermeyen bluzlar, tunikler ve gömlekler ile kombinlenebilir.

Uzun ve geniş bir eşarbın ortadan iki kısma katlanarak kullandığı bir diğer örtünme şeklide göğüs kısmını kapatan muhafazakar bir giyim tarzıdır. Bu örtünme aynı zamanda iki eşarp kullanılarak da yapılabilir. Tesettür giyim tarzlarının neredeyse hepsinde kullanılan bu kapanma şekli özellikle genç kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Özellikle yaz aylarında kadınlar naylon kumaştan üretilmiş olan eşarp modellerinden sıkılmaktadır. Bu gibi durumlarda iki parçadan oluşan bir örtünme stili tercih edilebildiği gibi aynı zamanda eşarp ağlanırken biraz bolda bırakılabilir. Kulak kısmını açık bırakan küpe detaylı giyimler özellikle yaz mevsimlerinde çokça tercih edilmektedir. Eğer eşarbınızın sizi yaz aylarında terletmesini ve sıkmasını istemiyorsanız pamuklu kumaşlardan üretilmiş olan eşarp ve türban modellerini tercih edebilirsiniz.

Yaz ayları için daha havadar baş örtüleri mevsime uygun kıyafetler ile kullanılabilir. Eşarbınız ile uyumlu bir güneş gözlüğü tercih edebilir ya da çok hafif makyaj ile gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Saydığımız tüm bu eşarp türlerine sahip olmak için Nurtuba internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir