Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Taksim Patlaması Detayları Açıklandı

Taksim Patlaması Detayları Açıklandı

admin admin -
39 0

Kanlı Eylemi Nasıl Planladı!

Taksim İstiklal Caddesi’nde gerçekleşen canlı bomba saldırısının hemen arkasından güvenlik güçleri tarafından yapılan detaylı araştırma sonucu IŞİD terör örgütü üyesi Mehmet Öztürk’ün tüm detaylı çevresine ulaşmaya başladı. Mehmet Öztürk’ün gerçekleştirdiği Taksim İstiklal Caddesi’nde ki canlı bomba saldırısı için aynı gün İstanbul’a geldiği tespit edildi.

IŞİD ’li Canlı Bomba Olay Yerine Nasıl Ulaştı!

Taksim İstiklal Caddesi’nde ki kanlı eylemini gerçekleştiren Mehmet Öztürk izini süren İstanbul Emniyet Amirliği erken saatlerde Adıyaman’dan İstanbul otogarına otobüsle ulaştığı ve otogardan metroya binerek eylemini gerçekleştirdiği Taksim İstiklal Caddesi’ne geldiği belirlendi. Taksim İstiklal Caddesi’nde ki olay yerine toplu taşıma kullanarak çok hızlı bir şekilde ulaştığı tespit edildi.

İstanbul Emniyeti Önemli Bilgilere Ulaştı!

İstanbul Emniyeti İstihbarat ve Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin 4 turistin yaşamını yitirdiği Taksim İstiklal Caddesi’nde ki canlı bomba saldırısının ardından yapılan araştırmalar sonucu önemli bilgilere ulaştı.

Taksiyle İstiklal Caddesine Geldi!

İstanbul Emniyeti İstihbarat ve Terörle Mücadele Şubesi kanlı olayın ardına yaptığı araştırma sonucu Mehmet Öztürk’ün Adıyaman’dan otogar ile İstanbul’a ulaştığı bildirildi. Olayın hemen sabahında İstanbul’a ulaşan Mehmet Öztürk Otogardan metro ile Taksim İstiklal Caddesi’nde ki canlı bomba saldırısını düzenlediği noktaya geldiği biliniyor.

Adıyaman’da araştırmalara devam eden İstanbul Emniyeti İstihbarat ve Terörle Mücadele Şubesi ekipleri Adıyaman otogarından 18 Mart için bilet alırken çekilen kamera görüntülerine ulaştı. Bu görüntülerin ardından 18 Mart’ta otobüse binen Mehmet Öztürk İstanbul otogarından metroya bindi ve Fatih Yusuf Paşa durağında inip taksi ile istiklal caddesine ulaşarak buradan da yürüyerek İstiklal Caddesi ortalarına canlı bombalı eylemini gerçekleştirdiği yere ulaştı bilgisini verdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir