Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. SU DEPOSU TEMİZLİĞİ FİRMALARI

SU DEPOSU TEMİZLİĞİ FİRMALARI

admin admin -
15 0

Su deposu temizliği ve su sebili temizliği hayat akışının sağlıklı devam edebilmesi için gerekli ve önemli bir işlemdir.

Su depoları barajdan çıkan suyun ulaştığı ve muhafaza edildiği alanlardır. Su depoya ulaşana dek geçirdiği bu yolculukta çamur, balçık gibi yabancı maddelerin karışımı ile depoya ulaşacaktır. Bu nedenle barajdan temizlenmiş olarak çıkan suyun depoya ulaşana dek kirlendiği ve kirli suyun depoya karıştığı bilinmektedir.

Su depolarına ulaşan suyun kullanımı direkt sağlandığı takdir de kirli su da oluşacak olan bakteriler insan vücuduna nüfus etmiş olacaktır. Ciddi rahatsızlıklara sebebiyet verecek olan bu tür durumlara maruz kalmamak için su deposu temizlik işlemleri düzenli olarak yaptırılmalıdır.

Depolar kendi içlerinde çeşitlere ayrılmaktadır. Su deposu temizliği yapılmadığı takdir de bu depo çeşitlerinde paslanmalar, delinmeler, çatlamalar ve yosunlanmalar meydana gelmektedir.

Zamanında ve düzenli olarak temizlik yapılmadığında oluşacak olan bu problemler için uygulanacak olan işlem daha maliyetli ve uzun sürelidir. Kimi zaman da depolar tamamen işlevini yitirmekte ve değiştirilmesi gerekmektedir.

Öncelikle insan sağlığını tehdit eden bu tür problemlere maruz kalmamak ve deponun verimli olarak işlevini yerine getirebilmesi için düzenli olarak su deposu temizlik işlemleri yaptırılmalıdır.

Su deposu temizleme işlemleri yaptırılırken mutlaka firma niteliklerine dikkat edilmeli ve gerekli belgeler sorgulanmalıdır. Aksi takdir de yaptırılacak olan temizlik güven vermeyeceği gibi iş tamamlandı formunun hiçbir yasal hükmü de bulunmamaktadır.

Su sebilleri günlük hayatta hemen herkesin hayatını kolaylaştıran ve hemen her yerde kullanılan aletlerdir. Her yerde karşımıza çıkabilen bu aletler kendi içlerinde büyük sanayi tipi ve küçük ev tipi sebiller olarak çeşitlere ayrılmaktadır. Bu çeşitlerinde birçok markası mevcuttur.

Markası ve çeşidi fark etmeksizin bütün sebillerin temizliği yapılabilmekte ve mutlaka düzenli olarak yaptırılması gerekmektedir.

Kurulduğu alanlar kapalı ya da açık olarak değişebilen sebiller de açık alanlar da havadaki toz, kapalı alanlarda havadaki toz ve nemin suya giriş yapmasıyla suyun kirlenmesine neden olacaktır.

Kirli suda koku ve tat farklılıkları meydana gelecek ve devamında sebilde yosunlanma oluşacaktır. Yosunlanma beraberinde koliform olarak bilinen çok çabuk üreyen ve arındırılması oldukça zor bakteri üremesine neden olacaktır.

Koliform bakterisi; yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı gibi ciddi derecede rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir. Her bünyede farklı reaksiyon gösteren bu rahatsızlıklar ölümcül sonuçlar doğurabilmektedir.

Su sebillerini sıcak yayan elektrikli aletlerden uzak bir alana kurarak ve düzenli olarak temizliği yaptırılarak yosunlanma ve bakteri oluşumuna engel olunabilecektir.

Su sebili temizliği yaptırılacak olan firmanın Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş güvenliği sertifikası olmasına dikkat edilmelidir. Bu belgeler kaliteli bir çalışma yapılacağının göstergesi niteliğindedir.

Tekdez, Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, eksiksiz yetki ve kalite belgeleri, eksiksiz personel yetki belgeleri, iş güvenliği sertifikası, İSO kalite yönetim sistemi belgesi ile yıllardır kurumsal ve profesyonel hizmet vermekte olan Türkiye geneli bir kuruluştur.

Firmamız su deposu temizliği işlemlerinde siz değerli müşterilerimize problemsiz iş teslimi gerçekleştirmekte ve düzenli takibini yaparak yaşanacak olan problemlerin önüne geçmektedir.

Firmamız su sebili temizliği işlemlerinde gerekli belgelere sahip ve gerekli eğitimleri almış uzman eğitimli ve profesyonel ekip çalışmasıyla güvenilir hizmetin adresi olmaya devam edecektir.

Su deposu temizlik ve su sebili temizlik işlemleri için lütfen iletişime geçiniz.

 

 

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir