Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Sosyal medyada yayılan köpeklerin kurşuna dizdiği görüntüler pes dedirtti.

Sosyal medyada yayılan köpeklerin kurşuna dizdiği görüntüler pes dedirtti.

admin admin -
49 0
    İddiaya göre 3 başıboş sokak köpeğinin Bilecik Bozüyük’teki hayvan barınağına konulması için ihbar ediliyor. Olay yerine gelen sokak köpeklerini toplama ekipleri tarafından ormanlık alanda yakalanan köpekler araca konulduktan sonra barınağa götürülüyor. Bozüyük Belediyesinin geçmişte de köpekleri öldürme vukuatı olmasından dolayı hayvanseverler gelen ekipten şüpheleniyor. Ve köpeklerin fotoğraflarını tüm Bozüyük’te dağıtarak hayvanların akıbetini öğrenmeye çalışıyor. Çok geçmeden köpeklerin tüfekle kurşuna dizilmiş halde cansız bedenlerine bir ormanlık alanda ulaşılıyor. Hayvanseverlerin barınağa gidip köpekleri görmek istediklerinde ise çok ilginç bir cevapla karşılaşıyorlar ” köpekler içeride ama göremezsiniz “. Hayvanseverlerin köpeklerin öldüğünü söylemeleri üzerine ise görevliler ağız değiştirip köpeklerin başka bir barınakta olduğunu savunuyorlar.  
   Bozüyük’te İlk olmayan hayvan katliamları ilçede büyük tepki çekmiş vaziyette ve hayvanseverler tarafından ulusal medyaya kadar ulaştırıldı. Savcılığa görevliler hakkında suç duyurusunda da bulunan Bozüyüklü Hayvanseverler katliamı  yapanların yanına kar kalmamasını umduklarını belirttiler. Fotoğrafları ve kanıtları sosyal medyada paylaşan bir tanığın yakarışı ve isyanı büyük destek buldu.
Belediyenin ilk vukuatı değil
Bilecik’e bağlı Bozüyük ilçesinde 2009 ve 2011 yıllarında da köpek katliamı olmuştu. 2009 yılında zehirleyip belediyenin çöplüğüne attığı köpekler; çöplükte can çekişirken fotoğraflanmıştı. Yine 2011 yılında belediye tarafından ciddi bir köpek zehirlenmesi olmuş can çekişen köpeklerin arasında sahipli köpeklerin de olduğu gözükmüştü. Yine savcılığa yapılan suç duyurusundan yasalar yetersiz olduğu için takipsizlik kararı çıkmıştı.
 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir