Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Sonunda bu da oldu ve uçan kaykay gerçek oldu!

Sonunda bu da oldu ve uçan kaykay gerçek oldu!

admin admin -
30 0
Bildiğimiz üzere Geleceğe Dönüş serisi bir nesil için tarif edilemez hayaller ve inanılmazlıklar içeren bir filmdi. Seri’nin bir bölümünde Marty McFly’ın kullandığı Uçan kaykay ise akıllara kazınan en unutulmaz icatlardandı. Robert Zenmeckis’in hayalini 1989 yılında kurduğu o kaykay bugün artık gerçekliğe kavuşmasının yanında hız rekoru da kırmış durumda. 
150 KM HIZA ULAŞABİLİYOR
Franky Zapata’nın icat etmiş olduğu bu kaykay 3 km irtifaya çıkabilmesinin yanında saatte 150 km hız’a ulaşabiliyor. Maksimum uçuş süresi 10 dk. olan bu kaykay, boyutlarının küçük olması ve işlevleri bakımından tüm dikkatleri üzerine çekmiş durumda.
Flyboard’a ait henüz tam güvenlik sağlanmadığından dolayı herhangi bir kaza riskine karşı ayaklarını kaykaya sabitleyen kişi dilediğince yükseğe çıkarak istediği yere ulaşabiliyor.
İYİ BİR DENGE ŞART
Uzaktan bakıldığında her ne kadar eğlenceli gibi görünser de bu uçan kaykayı kullanmak isteyenlerin tehlikelerin de farkında olması lazım. Öncelikle bu kaykayı kullanmak için sağlam bir dengeye sahip olmanız gerekirken aynı zamanda havada gittiğiniz esnada bir de sağlam gözlere ve dikkate sahip olmanız gerekiyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir