Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Son dakika: Peş peşe depremler! Manisa, İstanbul, Bursa ve İzmir! Yıkılan evler var

Son dakika: Peş peşe depremler! Manisa, İstanbul, Bursa ve İzmir! Yıkılan evler var

admin admin -
16 0

Son dakika: Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nün aktardığı son dakika bilgisine göre, Manisa merkezli 5.4 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Bu depremin hemen sonrasında ise 4,4 şiddetinde bir deprem daha yaşandı.

Akhisar’da yaşanan şiddetli depremlerin ardından saat 23:50 sıralarında 3,3 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi.

MANİSA DAHA ÖNCE 3 KEZ SALLANMIŞTI

Manisa’da art arda 3 deprem meydana geldi. Önce 3,2 ve 3,3 şiddetinde sallanan Manisa’da, merkez üssü Yunusemre ilçesi olan 4,1 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Manisa’nın Yunusemre ilçesine bağlı Pınarköy mahallesinde saat 16.18 sıralarında Kandilli Rasathanesi verilerine göre 3.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremler Ege bölgesinde hissedildi.

YIKILAN EVLER VAR

Akhisar Belediye Başkanı Dutlulu: “Şehir merkezinde ciddi sıkıntı yok, yıkılmış bina haberi de gelmedi. Musalar köyüne ulaşmaya çalışıyoruz. Çeltikçi Mahallesi’nde birkaç evin yıkıldığı bilgisi var, yaralı yok”

İSTANBUL VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

Akhisar merkezli yaşanan depremle ilgili İstanbul Valiliği’nden, “AFAD Başkanlığı’ndan alınan bilgiye göre saat 22.22’de Manisa Akhisar merkezli 5.4 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Deprem İstanbul’da da hissedilmiştir. Deprem kaynaklı herhangi bir olumsuzluk bildirilmemiştir. İstanbulumuza ve tüm illerimize geçmiş olsun.” açıklamasında bulunuldu.