Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Son Dakika Haberi: İran’dan tarihi nükleer anlaşma açıklaması! Resmen duyurdular

Son Dakika Haberi: İran’dan tarihi nükleer anlaşma açıklaması! Resmen duyurdular

admin admin -
23 0

İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani’nin Irak’ta ABD saldırısı sonucu öldürülmesinin ardından yükselen gerilim sürüyor.

İran, bu kapsamda nükleer anlaşmayla sınırlanan uranyum zenginleştirmesine herhangi bir sınır olmadan devam edeceklerini açıkladı. ABD anlaşmadan tek taraflı olarak çekilmişti. 

‘ABD’YE KESİNLİKLE ASKERİ KARŞILIK VERİLECEK’

İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Ali Şemhani, Devrim Muhafızları Ordusu’na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’yi öldüren ABD’ye “kesinlikle askeri karşılık vereceklerini” söyledi.

İran devlet medyasına göre Esed rejiminin Güvenlik Konseyi Başkanı Ali Memluk ile bir araya gelen Şemhani, burada yaptığı konuşmada, Süleymani’nin öldürülmesine ilişkin, “İran’ın karşılığı kesinlikle askeri olacaktır. İran’ın cevabı, sadece askeri karşılıkla da sınırı kalmayacaktır.” ifadesini kullandı.

ABD’nin 3 Ocak’ta, İran Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’yi öldürmesi üzerine, İran yönetimi de Süleymani’nin intikamının alınacağını açıklamıştı.

(Ayrıntılar Geliyor…)

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir