Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Son dakika haberi: Coronavirüs ile ilgili iki ülkeden flaş açıklama! İyileşiyorlar…

Son dakika haberi: Coronavirüs ile ilgili iki ülkeden flaş açıklama! İyileşiyorlar…

admin admin -
16 0

Gelen son dakika bilgisine göre; Bangok’daki Rajavithi Hastanesinden doktorlar, yeni tip koronavirüs tespit edilen kişilere HIV ve grip ilaçlarından oluşan bir karşım uyguladı. Tedaviden 48 saat sonraki sonuçlarda, virüsten etkilenenlerin sağlık durumunda iyileşme görüldüğü vurgulandı.

Durumunda 10 günde iyileşme görülenler arasında Vuhan’dan gelen 70 yaşındaki Çinli bir kadının da bulunduğu aktarıldı.

Tedavide, antiHIV ilaçları “lopinavir” ve “ritonavir” ile grip ilacı “oseltamivir”nın karışım olarak kullanıldığı bilgisi paylaşıldı. 

Koronavirüs  - Coronavirüs - Korona Virüsü iyileştiren ilaçlar

“TEST SONUÇLARI, 48 SAAT SONRA POZİTİFTEN NEGATİFE DÖNDÜ”

Rajavithi Hastanesi doktorlarından Kriangska Atipornwanich, bunun virüsün tedavisi için kesin bir yöntem olmadığını ancak hastaların durumunda iyileşme sağladığını söyledi.

Söz konusu yöntemin, yeni tip koronaviste uygulanacak kesin bir tedavi yönetimi olup olmadığını belirlemek için daha fazla çalışma yapılması gerektiğine işaret eden Atipornwanich, “Bu karışımı uyguladıktan 48 saat sonra test sonuçları pozitiften negatife döndü.” dedi.

Tayland Sağlık Bakanlığıyla yarın yapılacak değerlendirme toplantısının ardından karışımın, diğer hastalara da uygulanabileceği belirtiliyor. 

ÇİN’DE 10 GÜNDE İNŞA EDİLEN 1000 YATAKLI HASTANE AÇILDI