Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Son dakika haberi: Başkan Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Başkan Erdoğan’dan önemli açıklamalar

admin admin -
10 0

Başkan Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde; 

Aziz milletim, değerli milletvekili arkadaşlarım, sevgili gençler, hanımefendiler, beyefendiler sizleri hasretle muhabbetle selamlıyorum. Özellikle hazırlanan bu sürpriz gerçekten çok kısa da olsa benim için çok çok duyguluydu. İşte bu klipte izlediniz. Kitap, su, simit… Bunlar çocukluk yıllarımın en önemli başlıklarıydı.

Dün başlayan mubarek üç aylar ile yarın ki Regaip Kandilini şimdiden tebrik ediyorum. 

İslam dünyasının her köşesinden feryatların yükseldiği, zalimlerin her geçen gün daha da azgınlaştığı bir süreçten geçiyoruz. İlk kıblemiz Kudüs’ün mahremiyetine yönelik pervasız saldırılar giderek artıyor.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE HEDEF 

Malum deprem felaketi kendini bize sürekli hatırlatıyor. son olarak Van’da can kaybıyla sonuçlanan bir deprem daha yaşadık. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet yaralılara şifalar diliyorum. 

Öncelikle durumları aciliyet arz eden binaların yıkılıp yeniden yapılması için seferberlik başlattık. İlk etapta dönüştürülmesi gereken konut sayısı 6 milyon 700 bin. Hedefimiz yılda 300 bin yeni konut inşa ederek önümüzdeki 5 yılda 1 milyon 500 bin konutu dönüştürmektir. Marmara depreminin ardından 43 bine yakın konutu tamamlayıp vatandaşlarımıza teslim ettik.

Kanal İstanbul tek başına, diğer işlevlerinin yanında 500 bin konutluk bir kentsel dönüşüm projesidir. 

KILIÇDAROĞLU’NA ÇOK SERT TEPKİ

Bana yaptığı teklife bak ya! ‘Git Esed’le görüş diyor’ sen yokken biz onunla görüşüyorduk zaten.