Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Son dakika: AFAD depremdeki son bilançoyu açıkladı! Sayı gittikçe artıyor

Son dakika: AFAD depremdeki son bilançoyu açıkladı! Sayı gittikçe artıyor

admin admin -
10 0

Elazığ’da tüm Türkiye’yi yasa boğan 6,8’lik depremin ardından artçı sarsıntılar devam ederken AFAD, şu ana kadar hayatını kaybedenlerin sayısını ve son bilançoyu açıkladı.

Elazığ Sivrice merkezli deprem, Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya, Tunceli, Samsun, Tokat, Çorum, Sivas, Niğde, Kayseri Kırşehir, Trabzon, Ordu ve Giresun’da da hissedildi..

ÖLENLERİN SAYISI 29 OLDU

AFAD, Elazığ’daki depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 29 olduğunu bildirdi. Ayrıca, AFAD, Elazığ Valiliği emrine 2 milyon lira, Malatya Valiliği emrine 2 milyon lira olmak üzere toplam 4 milyon lira acil yardım ödeneği gönderdi.

ENKAZDAN SAĞ ÇIKARILAN KİŞİ SAYISI ARTTI

Elazığ’daki deprem sonrası AFAD koordinasyonundaki müdahale faaliyetleriyle enkazdan sağ çıkarılan kişi sayısı 44’e yükseldi.

30 BİNA YIKILDI

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; Deprem bölgesinde 30 bina yıkıldı. 90 bina ağır hasar alırken 37 bina orta 2 bina ise hafif hasar aldı. 

LOJİSTİK YARDIM RAKAMLARI

Deprem bölgesine yardımlar yurdun dört bir yanından gelmeye devam ederken şu ana kadar 8 bin 965 çadır, 17 bin 188 yatak, 34 bin 595 battaniye, 524 yastık çarşaf seti, 1563 ısıtıcı, 4 mobil mutfak, 2 sahra mutfak kiti, 7 ikram aracı yönlendirildi.

Ayrıca bölgeye AFAD, JÖAK, STK, UMKE VE İtfaiye ekipleri başta olmak üzere 3530 personel ve 499 araç takviyesi yapıldı.

24 SAAT SONRA BUSENUR KURTARILDI

Elazığ’daki depremde Mustafa Paşa Mahallesi’nde yıkılan binanın enkazından yükselen kadın sesi üzerine harekete geçen jandarma ekiplerinin çalışması sonucu 2,5 yaşındaki kız çocuğu 24 saat sonra kurtarıldı.

19 SAAT SONRA YENİ BİR MUCİZE

​Elazığ’dan gelen son dakika bilgisine göre 19. saatte bir sevindiren haber daha geldi. Ekipler enkazından altında bir kişiye daha ulaştı. Arama kurtarma ekipleri şu ana kadar 43 kişi enkaz altından sağ olarak kurtardı. Ekipleri kurtarma çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. 

Son dakika | Elazığ'ın Mustafa Paşa Mahallesi'nde depremde yıkılan binanın enkazından bir kadın 19 saat sonra sağ çıkarıldı.

AZİZE 17 SAAT SONRA KURTARILDI

Elazığ’daki depremde sağlık personelinin telefonla görüştüğü “Azize” isimli kadın, enkaz altından 17 saat sonra kurtarıldı.