Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Şırnak’ta sokağa çıkma yasağı

Şırnak’ta sokağa çıkma yasağı

admin admin -
33 0

Ankara patlaması yaşandıktan 3 saat sonra saat 11.00 de Şırnak Valiliği ikinci bir emre kadar tüm kent merkezinde sokağa çıkma yasağı ilan etti. Valilik açıklamasında yasağın terör örgütü PKK‘ya yapılacak operasyonlar sebebiyle yapılacağını vurguladı. 

Kentteki Anadolu Ajansı muhabirlerinin belirttiğine göre Kent merkezine ağır zırhlı araçlar ve özel harekat ekipleri giriş yaptı. Ankara patlamasından sonra Kandil ve birçok terör örgütü kamplarına operasyon başladı.

Hakkari’nin Yüksekova ve Mardin Nusaybin ilçelerinde de aynı saatlerde sokağa çıkma yasağı getirildi. Tüm terör örgütü operasyonlarına asker ve polis olmak üzere yaklaşık 20 bin güvenlik görevlisi katılıyor.

Ankara patlamasının ardından basına konuşan İçişleri Bakanı Efkan Ala , Şırnak , Hakkari ve Diyarbakıra hendeklerin kapatılması için operasyon başlatacaklarını duyurmuştu.

Son 5 ayda üçüncü patlama

Türkiye’de son 5 ay ikisi Başkent Ankara olmak üzere üç terör örgütü saldırısı gerçekleşti.

Operasyonların ana hedefi PKK’nın karargah olarak kullandığı okul ve kamu binaları. Valilik , bugünden itibaren Şırnak ve Hakkari’deki tüm kamu çalışanlarının idari izinli olduğunu belirtti.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin PKK’ya yönelik operasyonları dün geceden itibaren üst düzeye ulaştı. Kandil’de sekiz kamp yerle bir edildi. Askeri yetkililerin açıklamalarına göre operasyonların iki ay süreceği ve Kuzey Irak sınırına kadar uzayacağı belirtildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir