Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Sinemada Bu Hafta

Sinemada Bu Hafta

haberci haberci -
56 0

FURIOSA: BİR MAD MAX DESTANI

Aksiyon meraklılarını sinema salonlarına çekmeyi hedefleyen “Furiosa: Bir Mad Max Destanı” filminde Anya Taylor-Joy, Chris Hemsworth ve Tom Burke başrollerde yer alıyor. Film, yönetmen George Miller tarafından Mad Max serisinin 2015 yapımı filmi “Fury Road”da yer alan Furiosa karakterinin kökenlerini ve nasıl güçlü bir savaşçıya dönüştüğünü anlatıyor.

KARGANIN UYKUSU

“Karganın Uykusu” filminde Ahmet Ağgün, Alperen Aktaş ve Engin Yüksel başrolleri paylaşıyor. Dram türündeki film, işlev görmeyen bir maden aktarım tesisinde müdür olarak çalışan Nasip’in, çocukluğundan beri yaşadığı uyurgezerlik sorunu ile baş etmeye çalışmasını ele alıyor.

YAPAY SEVGİLİM

Bilim kurgu türündeki “Yapay Sevgilim” filminde Shailene Woodley, Jack Whitehall ve Paul Rust başrollerde yer alıyor. Charles ile Elaine’in birlik olup kendi robot ikizlerinin peşine düşmek zorunda kalınca, gerçek aşkı öğrenmelerini konu ediniyor.

KEÇİGİLLER

Haftanın tek animasyon filmi “Keçigiller”, Kianoush Dalvand ve Farzad Dalvand imzasını taşıyor. Üç genç keçinin toplumlarında bir ateşkesi korumak için cesurca giriştikleri macerayı konu ediniyor.

AMMON

“Ammon” filminde Celal Demirtaş yönetmen koltuğunda. Başrollerde Mehmet Cula, Güldemet Durukan ve Fırat Tosun yer alıyor. Film, kabuslarla boğuşan bir müzik akademisi öğrencisinin kabuslarını merak edip araştırmaya başlamasıyla gelişen olayları anlatıyor.

BIAZ: KARA İYENİN LANETİ

“Biaz: Kara İyenin Laneti” filmini Volkan Özgümüş ve Erkut Altındağ yönetti. Tutku Ulus, Kutay Kalabalık ve Ceren Güzin Sönmez’in başrolde yer aldığı filmde, dört arkadaşın ruh çağırma ayininden sonra başlarına gelenler işleniyor.

GİZLENEN

Battal Karslıoğlu ile Levent Demirci’nin yönettiği “Gizlenen” filminde Arzu Suriçi Kireççi, Yağmur Şahin ve Murat Deniz rol alıyor. Psikoloğun şehirden uzaklaşarak sessiz bir yere yerleşmesinin ardından yaşadığı metafizik olayları konu edinen filmde, hayatı zorlaşan bir psikoloğun hikayesi anlatılıyor.

ŞEYTAN TOHUMLARI

Gabriel Abrantes imzalı “Şeytan Tohumları” filminin başrolünde Brigette Lundy-Paine, Carloto Cotta ve Anabela Moreira oynuyor. Filmde gerçek ailesini bulmak için Portekiz’e giden Edward’ın, ailesinin karanlık geçmişiyle karşı karşıya kalması anlatılıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir