Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Şike davasında 12 tutuklama!

Şike davasında 12 tutuklama!

admin admin -
32 0

Fenerbahçe ve Trabzonspor arasında geçen şampiyonluk mücadelesinin ardından başlayan şike sürecinde suyun yönü tersine dönmüş durumda. Fenerbahçe kulübünde yöneticilik yapan birçok ismin cezaevine girdiği, birçok futbolcunun aylarca demir parmaklıklar arkasında kalmasını sağlayan şike sürecinde sona gelindi.

Şike odaklı operasyonu paralel yapı üyelerinin yaptığını söyleyen hükümet bu sefer şike kumpası adında bir çalışma başlatarak dönemin hakim ve savcılarını, şike ile ilgili haber yapan gazetecileri ve ses kayıtlarını servis eden polis ve amirleri gözaltına aldı. Bu sabah mahkemeye tutuklama talebi ile sevk edilen 12 kişinin tutuklanması ile sona ermesi beklenen birinci şike kumpası sürecine ilişkin Fenerbahçe kulübünün de bir açıklama yayınlayarak operasyonlar hakkında kamuoyuna bilgi vermesi bekleniyor.

Tutuklanan 12 kişinin de o dönem görev yapan ve operasyon emrini veren polis ve amirler olduğu da belirtilirken ilerleyen günlerde soruşturmanın kapsamının genişlemesi de gündemde olan bir diğer madde olarak dikkat çekiyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir