Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Sepetçiler Kasrı’nda “Tercihim Geleceğim” Etkinliği

Sepetçiler Kasrı’nda “Tercihim Geleceğim” Etkinliği

haberci haberci -
33 0

Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı ve Öğrenciler Bir Araya Geldi

‘Tercihim Geleceğim’ etkinliği, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Başkanı Abdullah Ceylan, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Öğrenme Süreçleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı İhsan Erkul ile Türkiye genelinde birinci olan 27 imam hatip öğrenci ve velilerini bir araya getirdi. Etkinlikte gençlerin başarıları kutlandı.

Imam Hatip Okullarının Başarısı

Abdullah Ceylan: “Imam hatip okulları, LGS ve YKS sınavlarında ülke genelinde önemli başarılar elde ediyor. YKS’de ilk 100’ü, ilk bini imam hatip öğrencileri oluşturuyor. Bu gençler ülkenin geleceğine yön verecek kadroları oluşturuyor.”

Gençlerin Sınav Deneyimleri

Gençler sınav tecrübelerini paylaşırken, Niğde Muhsin Yazıcıoğlu İmam Hatip Ortaokulu mezunu Hamza Kaya, aşırı çalışmadan ziyade düzgün çalışmanın önemine vurgu yaptı. Etkinliğe Türk Milli Futbol Takımı formasıyla katılan Kaya, spora ilgi duyduğunu ve hedeflerinin Galatasaray’ı lise, Boğaziçi’ni üniversite olarak belirlediğini dile getirdi.

Rize Şehit Erhan Dural Kız İmam Hatip Ortaokulu’ndan Zeynep Cihan, ailesi ve öğretmenlerinden aldığı destekle LGS sınavına hazırlandığını belirterek, sistemli çalışmanın önemini vurguladı. Cihan, okulumun ilk tam puan alan öğrencisi oldu ve uzay mühendisliği okumak istediğini ifade etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir