Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. “Sabancı suikastçısının yakalanması için 20 yıl sabrettik”

“Sabancı suikastçısının yakalanması için 20 yıl sabrettik”

admin admin -
52 0
EXPO 2016 hazırlıklarının tamamlandığı Antalya’da turizm platformunun kapanış konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan yapılan operasyonda yakalanan Sabancı suikastı faili DHKP-C terör örgütü üyesi İsmail Akkol’un yakalanması için 20 yıl sabrettik dedi.  PKK nın ve DHKP-C terör örgütlerin yıllardır yaptığı saldırılar sonucunda hiç bir zaman ağlamadık sızlanmadık. Türkiye’nin en önemli iş adamını öldürdünüz 20 yıl kaçak şekilde yaşadınız ama sonunda yakayı ele verdiniz. biz de ağlamadan sızlamadan 20 yıl sabrettik, dedi.
 
Suriye’den gelen mülteci akınıyla da ilgili de Avrupa’ya gönderme yapan Erdoğan mültecilerin yaşadığı zulüm karşısında ‘kimse yatağında rahat uyuyamaz’ dedi. Bugün Esad’ın yanında yer alan YPG için ise unutmayın daha yakın geçmişte Esed Kürtlere kimlik vermiyordu, ben bu konuda Esed’i kaç kez uyardım. şimdi ne çabuk Esedçi oldunuz dedi.
 
Antalya’nın hazırlandığı EXPO 2016 için de konuşan Erdoğan Antalya’ya yapılan botanik bahçelerin bölgenin en büyük botanik bahçeleri olduğu belirtti. Antalya G 20 zirvesine ev sahipliği yaparak EXPO 2016 öncesi kendini kanıtlamıştır. Antalya plajları ve güneşiyle zaten yıllardır turist çeken bir kent ama artık EXPO 2016 ya ev sahipliği yapmak gibi daha büyük hedefleri var.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir