Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Saadet Partisi’nde ‘Libya’ çatlağı: İki isim hayır dedi, istifa haberi geldi

Saadet Partisi’nde ‘Libya’ çatlağı: İki isim hayır dedi, istifa haberi geldi

admin admin -
17 0

TBMM’de görüşülen Libya Tezkeresi; AK Parti, MHP ve BBP’nin oylarıyla kabul edildi. CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi ise ‘Hayır’ oyu kullandı. 

Oylamanın ardından partisinin ‘hayır’ oyu kullanmasına tepki gösteren Muharrem Kaşıtoğlu, Saadet Partisi’nden istifa ettiğini açıkladı. 

Kararını sosyal medya hesabından duyuran Kaşıtoğlu, “Son anda hayır oyu kullanan Saadet Partisi’nden istifa etme kararı aldığımı kamuoyuna saygıyla bildiririm. Rabbim Libya Tezkeresi’ne ‘evet’ kararını hayırlara vesile kılsın” ifadelerini kullandı. 

Muharrem Kaşıtoğlu.

Kaşıtoğlu, Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Ebedi düşmanları olduğumuz İsrail, Yunanistan, Güney Kıbrıs ve zalim Mısır yönetimini çok rahatsız eden, Türkiye ile Libya arasında imzalanan “Güvenlik ve Askeri İşbirliği Mutabakat Muhtırası” ile “Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına İlişkin Mutabakat Muhtırası ülke menfaatlerimiz açısından son derece önemliyken 31 Mart seçimlerinde Beykoz Belediyesi Bşkan adayı ve halen üyesi olduğum Saadet Partisinin evet oyu kullanacağını açıklamasına rağmen, sonrasında mecliste hayır oyu kullanması anlaşılır gibi değildir. Milli menfaatlerimizi yok sayarak son anda hayır oyu kullanan Saadet Partisi’nden istifa etme kararı aldığımı kamuoyuna saygıyla bildiririm. Rabbim Libya Tezkeresi’ne ‘evet’ kararını hayırlara vesile kılsın.” 

Cihangir İslam ve Abdulkadir Karaduman.

BİRİ OY KULLANMADI, DİĞERİ HAYIR DEDİ

Saadet Partisi’nden Libya Tezkeresi’ne destek açıklaması yapılmasına rağmen, partinin bir milletvekili oylamaya katılmadı, diğeri ise ‘hayır’ oyu kullandı. 

Sosyal medyadan açıklama yapan Saadet Partili milletvekili Cihangir İslam, oylamaya katılmayacağını açıkladı. 

Saadet Partili diğer milletvekili Abdulkadir Karaduman ise, “Libya tezkeresine karşı olduklarını” açıkladı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir