Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Rusya’da Üç İntihar Saldırısı!

Rusya’da Üç İntihar Saldırısı!

admin admin -
42 0

Rusya’nın Stavropol kenti yakınlarında bulunan iki polis merkezin eş zamanlı olarak üç intihar saldırısının düzenlendiği iddia edil. Rusya’da yayın yapan yerel kaynaklara göre patlamalarda ölen insanlar da var. Üç intihar bombacısının saldırı düzenleyerek kendini infilak ettirdiği polis merkezlerine çok sayıda güvenlik ekibi ve ambulans yönlendirilirken olayda çok sayıda insanın ölmüş olabileceği de iddia edildi. Rusya’da yayın yapan Sputnik gazetesine konuşan bir güvenlik görevlisi beş patlama sesi duyduk ancak üç saldırı olduğu söyleniyor ifadelerini kullanarak Rusya’nın bir terör saldırısına kurban gitmiş olacağının da sinyallerini verdiler.

Avrupa’nın pek çok kentinde verilen terör alarmlarından sonra güvenlik tedbirlerini en üst düzeyde tutan Rusya’nın terör saldırısına maruz kalması da dünya gündemini epey yakından etkileyecek gelişmelerin başında geliyor. Emniyet Müdürlüğü yakınlarında gerçekleşen patlamaların ardından bölgede yer alan gazetecilerin ise farklı beyanatları yerel basını da yanıltmaya devam ediyor.

Bazı basın kaynakları saldırılarda teröristler dışında ölülerin olduğunu söylerken, diğer kaynaklar ise olayda sadece intihar eylemcilerinin öldüğünü ve her şeyin kontrol altında olduğunu söyleyerek kafalarda soru işareti bırakmaya da devam ediyorlar.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir