Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Rusya Devlet Başkanı Putin’den Kremlin İdaresinde Yeni Atamalar

Rusya Devlet Başkanı Putin’den Kremlin İdaresinde Yeni Atamalar

haberci haberci -
55 0

Putin, Nikolay Patruşev’i Yardımcısı Olarak Atadı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kremlin idaresine çeşitli atamalar yaparak eski Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Nikolay Patruşev’i yardımcısı olarak atadı. Putin’in imzaladığı kararnameyle, Kremlin Devlet Başkanlığı idari yönetimine yönelik önemli değişiklikler yapıldı.

Kremlin’de Görev Alan Diğer İsimler Koltuklarını Korudu

Putin’in bu kararına göre, Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Devlet Başkanlığı İdaresi Başkanı Anton Vayno ve Kremlin Danışmanı Yuriy Uşakov mevcut görevlerinde devam edecekler. Ayrıca, eski Tula Valisi Aleksey Dyumin da Patruşev ile birlikte Putin’in yardımcıları arasında yer alacak.

Mihail Mişustin’in Önerdiği Bakan Adayları İçin Oylama Yapılacak

Rusya Başbakanı Mihail Mişustin’in yeni hükümette görev almasını önerdiği bakan adaylarının isimleri, bugün Rus parlamentosunun alt kanadı Duma’da oylanacak. Dışişleri bakanı, savunma bakanı, adalet bakanı, acil durumlar bakanı ve içişleri bakanı gibi önemli pozisyonlar için atamalar yapılacak.

Putin’in Doğrudan Atayabileceği Bakanlar

Rusya Parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi ile istişare ederek Duma’nın onayı olmadan atayabileceği bakanlar arasında dışişleri bakanı, savunma bakanı, adalet bakanı, acil durumlar bakanı ve içişleri bakanı bulunuyor. Bu atamalar da Putin’in doğrudan yetkisi altında olacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir