Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. RTÜK cezaları açıkladı!!!

RTÜK cezaları açıkladı!!!

admin admin -
42 0

Çoğunluğunu Fethullah Gülen’e yakınlığı ile bilinen kanallara kestiği cezalar ile Türk televizyon tarihine adını yazdırmayı başaran RTÜK’ün gelen şikayetleri dikkate aldığı ve bu gelen şikayetler kapsamında ilgili kanallara ceza verdiği açıklandı. Samanyolu TV, Meltem TV’nin başı çektiği kanallar arasında doğru düzgün programlar yapan kanallar bulunmasa da toplam kesilen ceza miktarı ise açıklanmadı. 24 kanalın ayrı ayrı ceza aldığı uygulamada RTÜK’ün vermiş olduğu kararlar ve uyguladığı yaptırımlar da birçok insanın dikkatini çekmiş durumda.

Sosyal medyadan tepkilerin bir hayli fazla olmasına rağmen izdivaç programlarının yayınlandığı kanallara ceza vermeyi uygun görmeyen RTÜK’ün yanlı olarak bu cezaları verdiği ve reytingi yüksek olan programlara dokunmak istemediği de sosyal medyadan gelen iddialar arasında yer alıyor.

Çoğu yerel olarak yayın yapan kanallara kesilen cezaların nasıl ve ne şekilde ödeneceği netlik kazanmasa da özellikle Digitürk ve Türksat’ın yayın listelerinden çıkarılan ve paralel yapıya ait olduğu iddia edilen belli başlı kanallarda bulunan kayyum ekiplerinin cezaların iptali için mahkemeye başvuruda bulunmaları da bekleniyor. Yüksek tirajlı olmayan kanalların elde ettikleri yayın gelirlerinin bir kısımını RTÜK’e  ceza kapsamında ödeyecek olmaları ise günün en ilginç gelişmelerinden biri olarak lanse edildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir