Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Root İle Çalışan Android Uygulamaları

Root İle Çalışan Android Uygulamaları

admin admin -
38 0

                                                Root İle Çalışan Android Uygulamaları

Root ile çalışan ve bu ihtiyaç doğrultusunda akılı telefon kullanıcılarına ekstra özellikler sunan Android uygulamalarını yazımız içerisinde bulabileceksiniz. En büyük avantajının açık kaynak kodlu olması olarak gösterilen ve bunun avantajlarını da kullanıcılarına en iyi şekilde yansıtmasını bilen mobil işletim sistemi olan Android, kişiselleştirme konusunda da rakiplerine göre açık ara ön sıralarda yer alıyor. Google Play üzerinden ya da dışarıdan yüklenen bir takım 3. Parti uygulamalar sayesinde kişiselleştirme imkânı sağlayan Android işletim sistemi ancak Root yetkisi olduktan sonra telefonların modifikasyon işlemlerine izin sağlıyor. Sistem dosyalarına erişim izni bulunan kısaca Root edilmiş cihazlarda telefon sahipleri doğrudan sisteme müdahalede bulunabiliyorlar.

Android Root Ne İşe Yarar?

Telefonun Root edilmesinden sonra sistem servisleri ve başlangıçta otomatik olarak başlayan uygulamalar kapatılabiliyor, uyutulabiliyor ve rahatsız edici reklamlar engellenebiliyor. Telefon hafızasında bulunan uygulamalar rahatlıkla Micro SD kart üzerine taşınırken telefonlara Android ROM yükleme işlemi de yapılabiliyor. 

Kullanabileceğiniz en iyi uygulamalar arasında Adblock Plus uygulaması yer alıyor. İnternette dolaşırken önünüze reklamlar gelmesin istiyorsanız bu programı tercih edebilirsiniz.

Dumpster uygulaması pek çok Android kullanıcısının işine yarayan uygulamaların arasında gösteriliyor. Cihazınızdan silinen fotoğraf ve videoları kısa süre içerisinde bu program sayesinde geri getirebilirsiniz. 

Flashify sayesinde de telefonunuza ROM ya da Kernel gibi uygulamalar yükleyebilir ya da stock yazılımları kurarak geri yükleme işlemlerini yapabilirsiniz.

Root ile çalışan Android uygulamaları arasında yer alan işinize yarayacak uygulamalardan olan Link2SD sayesinde otomatik olarak cihaz belleğine kurulan uygulamaları engelleyebilir ve uygulamalarınızı SD karta taşıyabilirsiniz. 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir