Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Roger Waters, Filistin’e Destek İçin Londra’da Sahne Aldı

Roger Waters, Filistin’e Destek İçin Londra’da Sahne Aldı

haberci haberci -
67 0

Roger Waters ve Diğer Sanatçılar Filistin’e Destek Verdi

Ünlü İngiliz rock grubu Pink Floyd’un vokalisti Roger Waters, Filistin’e destek için Londra’da özel bir etkinlikte sahne aldı. Euston St. Pancras Kilisesi’nde düzenlenen etkinlikte Waters’a Yusuf İslam (Cat Stevens) ve rapçi Lowkey (Kareem Dennis) eşlik etti. Waters, konuşmasında Filistin’deki zorluklara dikkat çekti ve “Wish you were here” şarkısını Filistin için seslendirdi.

Seçim Mesajı ve Politik İfade

Waters, 4 Temmuz’da yapılacak genel seçimler öncesinde Filistin destekçisi Andrew Feinstein’a destek çağrısında bulunarak, Holborn ve St. Pancras seçim bölgesinde aday olmasını destekledi. Aynı zamanda İngiltere siyasetinde daha ahlaki bir yaklaşıma ihtiyaç olduğunu vurgulayarak insan hakları savunuculuğunu ön plana çıkardı.

Yusuf İslam ve Rapçi Lowkey’den Filistin’e Destek

Yusuf İslam sahnede “Wild World” şarkısını seslendirirken, Gazze’deki çocukların yaşadığı zorluklara dikkat çekti ve barış çağrısında bulundu. Rapçi Lowkey ise “Filistin asla ölmeyecek” şarkısını seslendirerek Filistin’e destek verdi.

Etkinlik, sanatçıların performansları ve Filistin destekçisi bağımsız milletvekili adaylarının konuşmaları ile sona erdi. Katılımcılar, Filistin’e destek sloganlarıyla bir araya gelerek etkinliği tamamladılar. Ancak aynı anda bir grup İsrail destekçisinin kilisenin önünde eylem yaparak Waters’a tepki gösterdiği de belirtildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir