Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Recep Tayyip Erdoğan oyunu kullandı

Recep Tayyip Erdoğan oyunu kullandı

admin admin -
6 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan’ın oğlu Ömer Tayyip ile oyunu kullanmak için Üsküdar Kısıklı’daki konutundan saat 13.30’da Saffet Çebi Ortaokulu’na geldi.

Burada okulun bahçesini dolduran vatandaşlar, Erdoğan’ı alkışlarla ve “Dik dur eğilme, bu millet seninle” sloganıyla karşıladı.

Erdoğan, makam aracından indiği sırada, eski Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun kucağındaki 3 yaşındaki kızı Ela’yı sevdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, okula girişinde İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ile diğer ilgililer karşıladı. 

Vatandaşlarla fotoğraf çektirdikten sonra okula giren Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, engelli bir seçmenle de sohbet etti. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile “3275” numaralı sandığın bulunduğu sınıfa girerek, sandık görevlileriyle tek tek tokalaştı. Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, gerekli kontrolün yapılması için kimliklerini sandık görevlilerine verdi. 

Emine Erdoğan, oyunu kullandıktan sonra zarfı, torunu Mahinur Albayrak ile sandığa attı. 

Eşinin ardından oy pusulası ile zarfını alıp imzasını atan Erdoğan, kabine geçerek oyunu kullandı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, zarfı, torunları Ömer Tayyip Erdoğan ve Ahmet Akif Albayrak ile birlikte sandığa attı. 

Erdoğan oyunu kullandıktan sonra şunları söyledi:

“Katılım yüzde 50’ye ulaşmış durumda. Dünyada en gelişmiş ülkelerde bile yüzde 30’lara kadar düşen bir katılımın olduğu seçimlerde Türkiye bunların hepsini aşmış vaziyette. Türkiye’deki demokrasinin ne denli ileeide olduğunu gösteriyor. Bu seçimin bir başka özelliği daha var. Türkiye adeta bir demokratik devrimi gerçekleştiriyor. Başkanlık sistemine geçiş bize naip oldu. Türkiye muasır medeniyetler seviyesine çıkmada çıtayı ciddi manada yükseltiyor. Bundan sonraki süreci bürokratik oligarşiye hiç takımladan çok daha rahat sürdürecektir. Katılımın yüksek olmasının bir hassasiyet olduğuna inanıyorum. Şu ana kadar ciddi bir sıkıntının olmadığını öğrendik. Hayırlı olsun.”

Aynı sandıkta Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve eşi Esra Albayrak da oylarını kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oy kullandığı “3275” numaralı sandıkta 375 seçmen vatandaşlık görevini yerine getirecek.

Seçmen listesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan 50., Emine Erdoğan da 51. sırada yer aldı.

Bu arada, Cumhurbaşkanlığı korumaları, okul bahçesindeki çocuklara oyuncak dağıttı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir