Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Plant Ödülü Erduran’ın: ‘Yenilikçi Yaşam Alanları İnşa Etmeye Devam Edeceğiz’

Plant Ödülü Erduran’ın: ‘Yenilikçi Yaşam Alanları İnşa Etmeye Devam Edeceğiz’

admin admin -
17 0

 

Peyzaj mimarlığı ve süs bitkileri sektöründe başarılı ve yenilikçi çalışmaların bilinirliğini artırmak için, 2013 yılından bu yana gerçekleşen Plant Ödülleri 4. kez verildi. Sektörün bilinirliğini artırmayı ve profesyonellerin diyalogunu güçlendirmeyi hedefleyen Plant Ödülleri 2023 ödül gecesinde sunuculuğu ünlü radyocu Kadir Çöpdemir üstlendi. Anadolu Motifleri Modern Dans Topluluğu geceye renk katarken, ünlü sanatçı Cengiz Kurtoğlu’nun konseri ise konukların beğenisini topladı. 
Bitki üretimi, peyzaj uygulamaları ve kamusal alan düzenlemeleri gibi kategorilerin yer aldığı Plant Ödülleri’nde, Konut Uygulamaları ödülü Erduran Proje Peyzaj ve Mimarlık’a verildi. İzmir’de hayata geçirilen Tan Urla Evleri Satış Ofisi Peyzaj Tasarım ve Uygulama Projesi ile ödüle layık görülen Erduran Proje Peyzaj ve Mimarlık’ın kurucusu Yalçın Erduran, ödülün ardından mutluluğunu paylaştı ve önemli açıklamalar yaptı.
“Her Projede Farklı Çalışmalar  Tasarlamanın Heyecanını Yaşıyoruz”
“Tan Urla Evleri Satış Ofisi için hayata geçirdiğimiz peyzaj tasarım ve uygulama çalışması, her aşamasında keyif aldığımız ve heyecanı hissettiğimiz bir iş oldu. Peyzaj mimarı olarak her projede farklı çalışmalar tasarlamanın heyecanını yaşıyoruz ve işimizi seviyoruz. Sektörümüzü bir araya getiren ve hem ulusal hem de uluslararası arenada başarılı işleri ön plana çıkaran Plant Ödülleri gecesinde ödüle layık görülmek bizim için çok değerli.
Plant Ödülleri, modern ve sürdürülebilir peyzaj mimarlığı projelerinin öne çıktığı bir organizasyon. Erduran Proje Peyzaj ve Mimarlık olarak vizyonumuz da, konut projelerinde ve kamusal alanlarda sürdürülebilir, estetik ve özgün işlere imza atmak. Erduran Proje ekibi adına ödülü alırken, tüm arkadaşlarımıza emekleri için teşekkür ediyorum. Sosyal, kültürel ve ekonomik fayda yaratarak ortaya koyduğumuz tüm işlerde ilk günkü heyecanımızla çalışmaya devam edeceğiz.”
“Sürdürülebilir Bir Ekosistem İçin Çalışıyoruz”
“Erduran Proje için sürdürülebilirlik, vizyon belgemizde ortaya koyduğumuz yüzeysel bir kavram değil. BM verilerine göre 2025 itibariyle 1,8 milyar insanın içme suyuna erişemeyeceği ifade ediliyor. İklim değişikliği toprak erozyonunu körüklüyor, hava kirliliği ise hem Türkiye’de hem de dünyada önemli sorunlardan. Peyzaj mimarlığı alanında bir firma olarak, tüm projelerimizde çevresel sorumluluğu ön plana çıkarıyoruz. 
Türkiye’de, 45 şehri aşkın ve 300’ün üzerinde projeyi hayata geçirdik ve tüm projelerimizde estetik kaygı, modern teknolojiler ve çevresel sorumluluk ön planda. Bu özel ödülü 4. kez düzenleyen Plant dergisine, bu güzel geceye katılan tüm paydaşlara teşekkür ediyor, ödül alan kurum ve kuruluşları tebrik ediyorum. Erduran Proje olarak özgün ve sürdürülebilir projelerimizle, peyzaj sektörüne ve kentlerimize değer katmaya devam edeceğiz.”  

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir