Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. PKK Almanya’da Türklerin işyerlerini kundakladı

PKK Almanya’da Türklerin işyerlerini kundakladı

admin admin -
39 0

Heilbronn’da bulunan Topkar Center adlı AVM dün gece kundaklandı. Schäuffelent adlı sokakta çıkan yangında Türklerin dükkanların bulunduğu AVM yandı. 2 milyon Euroluk kaybın olduğu yangından sonra polisin yaptığı araştırmalar sonucu binanın molotof kokteylleriyle kundaklandığı kesinleşti.

Türkler PKK’dan şüpheleniyor.
30 yıldır Topkar Center’da market işleten Fuat Topaloğlu; Marketlerindeki güvenlik kameralarında gördüklerini anlattı. Saldırıyı gerçekleştirenlerin 3 adet molotof kokteyli atarak binayı ateşe verdiğini söyleyen Topaloğlu Ailesi; PKK’nın daha önce duvarlara “intikam” yazdığını söyledi. Hala silinmemiş olan yazıları ve güvenlik kamera görüntülerini Alman polisine teslim edildiğini belirtti. “Her ne olursa olsun bizi korkutamayacaklar biz yıllardır buradayız ve hiç bir yere gitmiyoruz” dedi

Türkiye devreye girdi.
Stuttgart başkonsolosumuz da yaşanan acı olaydan sonra araştırmalara başladı. “Türklere Almanya’da artan ırkçılık saldırıları üzerine Alman Hükumeti ve Sayın Merkel’le temaslarımızı sürdürüyoruz. Alman hükumetine Türklere yönelik artan ırkçı saldırıları önleme konusunda önemli sorumluluklar düşüyor. Türklerin temsilcisi olarak yetkililer ile her türlü işbirliğine hazırız. Yaşanan ırkçı saldırının aydınlatılması konusunda Alman polisinin üzerine düşen görevi yerine getireceğine inancımız tamdır” denildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir