Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Özel Eğitim Kursları Hangi Eğitim Gruplarına Hizmet Verecek?

Özel Eğitim Kursları Hangi Eğitim Gruplarına Hizmet Verecek?

admin admin -
30 0

Danıştay tarafından yürütmesi durdurulan en fazla 3 bilim grubundan kurs açılabileceğini anlatan genelgenin ardından Milli Eğitim Bakanlığı tarafında özel eğitim kurumlarında 5 bilim gurubunda kurs açılabileceğine dair yeni bir düzenleme yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Kurumları Yönetmenliğinde; Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji gibi sayısal derslerin yanı sıra Türk Dili ve Edebiyatı Coğrafya, Tarih, ve Felsefe gruplarından oluşan sözel grupları kapsamında en çok 5 bilim grubunda eğitim verilebileceğine dair düzenlemeyle çocukların daha fazla bilimsel programlardan faydalanmaları için bir avantaj olabileceği bir düzenlemeye imza attı.

Yeni düzenlemeyle birlikte artık Özel Eğitim Kurumları velilerden staj, beceri eğitimi gibi adlar altında herhangi bir ücret talep edilmesinin önüne geçilmiş oldu.

Bursluluk sınavları için valilikten izin alınması koşuluyla ocak, şubat ve mart aylarında sınav yapabilecekleri yeni düzenlemede yer aldı.

Yeni düzenleme kapsamında Özel Eğitim Kurumları; reklam ve ilanlarda iş yeri açma ve çalışma ruhsatında yer alan isimlerini kullanabileceklerine de olanak sağlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Kurumlar Yönetmelik değişikliği Resmi Gazete de bugün yayınlandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir