Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Osman Gazi köprüsü ne zaman açılacak?

Osman Gazi köprüsü ne zaman açılacak?

admin admin -
44 0

Köprü yardımları ile büyük şehirler arasında oldukça fazla olan mesafeyi azaltma konusunda önemli adımlar atma planlarını seçimlerden önce de dile getiren ve bunları teker teker uygulama koyan AKP İzmit Körfez Geçişini de hizmete açmak üzere. Son tabliyesi yerleştirilen ve formalite açılışı gerçekleştirilen köprüden ilk geçişi ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu yaptı. Erdoğan’ın kullandığı otomobilin yan koltuğunda oturan Davutoğlu’nun şaşkın tavrı dikkatlerden kaçmazken, şoför koltuğunda oturan Erdoğan’ın ise oldukça keyifli olduğu gözlendi.

113 liralık bi geçiş ücreti alınacak olan köprünün adını da açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan köprünün isminin Osman Gazi olacağını ve yakın zamanda hizmete tamamen açılacağını da belirtti. Yüksek bir geçiş ücreti olan ancak mesafelerde yaşanacak olan kısaltma düşünüldüğünde avantaja çevrilmesi oldukça müsait olan yeni köprünün dünyanın en pahalı köprülerden biri olması da dikkat çekici ayrıntılardan biri olarak gözler önüne seriliyor.

Arabalı vapurları kullanmak istemeyen sürücülerin uğrak tercihi olması beklenen Osman Gazi köprüsü yüksek fiyatlarının yanında dünya üzerinde yer alan en uzun köprülerin de başında geliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir