Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Ölüdeniz’deki Mavi Bayraklı Kumburnu Plajı

Ölüdeniz’deki Mavi Bayraklı Kumburnu Plajı

haberci haberci -
51 0

Ödüllü Plaj: Kumburnu’nun Benzersiz Güzelliği

Ölüdeniz’de bulunan turistik mahallesi Kumburnu Plajı, Türkiye’nin ilk mavi bayrak alan plajları arasında yer alıyor. Berrak suyu ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken bu plaj, yılın 23. kez mavi bayrak ödülüne layık görüldü.

Sürdürülebilir Turizm Anlayışı

Kumburnu Plajı, sürdürülebilir turizm anlayışını benimseyerek güzelliklerini koruyor. Plajın işletme müdürü Burak Ardahan, plajdaki temizlik çalışmalarının yanı sıra çevre eğitim faaliyetlerinin de önemli olduğunu vurguladı. Plajın mavi bayrağa layık görülmesi için belirlenen 22 kriteri başarıyla yerine getirdiklerini belirtti.

Çevre Duyarlılığı ve Temizlik

Ardahan, plaj ziyaretçilerine çevreye duyarlı olmaları konusunda uyarılarda bulunuyor. Plajda görev yapan personele çevre eğitimi verilirken, temizlik çalışmaları gün boyu devam ediyor. Bölgedeki yürüyüş yollarında da temizlik çalışmalarına büyük önem veriliyor.

Yamaç Paraşütü ve Turizm

Plajın tanınırlığını artıran unsurlardan biri de Babadağ’dan yapılan yamaç paraşütü uçuşları. Ardahan, bu uçuşların plajın popülaritesini artırdığını ve bölgeye olan ilgiyi artırdığını belirtiyor. Ayrıca, turist sayısındaki artışta etkili olan teleferik tesisinin de katkısı büyük.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir