Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Olaylı Derbide 7 Kişi Daha Gözaltına Alındı

Olaylı Derbide 7 Kişi Daha Gözaltına Alındı

admin admin -
11 0

Polis ekipleri, Ziraat Türkiye Kupas’nda Fenerbahçe – Beşiktaş derbisinden çıkan olaylara karışan 7 kişiyi daha gözaltına aldı.
 
Ziraat Türkiye Kupasında Fenerbahçe – Beşiktaş maçında çıkan olaylarda siyah- beyazlı takımın teknik direktörü Şenol Güneş, başından yaralanmış ve müsabaka tatil edilmişti.

Olayın gerçekleşmesinin ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı Spor Güvenliği Şube Müdürlüğü ekipleri olayı gerçekleştirdiği iddia edilen S.D.’yi gözaltına aldı.

7 KİŞİ DAHA GÖZALTINDA

Yaşanan olaylara ilişkin yürütülen soruşturma derinleştirildi. Yaşanan olayların planlı olma ihtimali nedeniyle soruşturma genişletilirken, olaylara karıştığı tespit edilen 7 kişinin daha gözaltına alındığı öğrenildi.

AZMETTİRİCİ ARANIYOR

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’in yaralandığı olaylara ilişkin yürütülen soruşturma genişletildi. Soruşturmayı yürüten Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Spor Suçları Soruşturması bürosu tarafından yürütülen soruşturma, olayların planlı bir organizasyon dahilinde gerçekleşme ihtimali nedeniyle derinleştirildi.

TÜM KAMERA KAYITLARI İNCELENİYOR

Güneş’in yaralanmasından sonra olayların bir anda farklı tribünlerde de meydana gelmesinin nedenini araştıran savcılık, buna neden olan bir azmettiricinin olup olmadığının tespitine yönelik çalışma başlattı. Bu doğrultuda maçın başından tatil edildiği dakikaya kadar tüm kamera kayıtlarının incelenmek suretiyle olayların planlı bir organizasyon sonucu oluşup oluşmadığının tespiti için çalışmalara başlandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir