Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Netanyahu, Gantz’a çağrıda bulundu: “Güçlerimizi Birleştirmenin Zamanı”

Netanyahu, Gantz’a çağrıda bulundu: “Güçlerimizi Birleştirmenin Zamanı”

haberci haberci -
51 0

İsrail Başbakanı Netanyahu, Birleşik Siyonist Parti lideri Benny Gantz’a seslendi ve İsrail’in varoluşsal bir savaş verdiğini belirterek güçlerin birleştirilmesi çağrısında bulundu.

Netanyahu’nun Açıklamaları

Netanyahu, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada, “Ey Benny (Gantz), İsrail birçok cephede varoluşsal bir savaş veriyor. Şimdi bu durumu bırakmanın zamanı değil, güçlerini birleştirmenin zamanıdır.” ifadelerini kullandı. Ayrıca Netanyahu, kapısının Siyonist partilere açık olduğunu vurgulayarak, “Kapım, düşmanlarımıza karşı zafer kazanmaya ve vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamaya hazır her Siyonist partiye açık olacaktır.” dedi.

Gantz ve Eisenkot’un İstifaları

İsrail Savaş Kabinesi üyesi Gantz, geçtiğimiz akşam, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik yürüttüğü soykırım savaşının 8. ayında, Netanyahu başbakanlığındaki olağanüstü hal hükümetinden istifa ettiğini duyurmuştu. Gantz’tan kısa bir süre sonra ise İsrail Savaş Kabinesi üyesi ve eski Genelkurmay Başkanı Gadi Eisenkot’un da Netanyahu başbakanlığındaki olağanüstü hal hükümetinden istifa ettiği belirtilmişti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir