Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Nasıl ucuz otobüs bileti alınır

Nasıl ucuz otobüs bileti alınır

admin admin -
7 0

 

Günümüzde hava yollarını yaptığı indirimler bazı kişiler cazip görünse de hala daha otobüs yolculuğunu seven, uçak korkusu olan ve havalimanlarını çoğunluğunu şehir merkezlerine uzak yerlerde kurulmuş olması veya her şehirde havalimanı olmamasından dolayı karayolunu tercih eden insan sayısı oldukça fazladır. Otobüs bileti bulmak diğer ulaşım vasıtalarına göre her zaman için daha kolaydır. Örneğin İstanbul’dan Van’a belli saatlerde uçuş bulunurken karayolunda ise birçok firmadan bilet bulmak mümkündür. Bazen gidilecek güzergahtaki yol manzaraları o kadar güzel olur ki bu manzaraları seyrederek gitmek harika bir lezzet vereceğinden karayolu daha cazip olmaktadır.

Trenler ve uçaklarda erken alındığında biletler indirimli olarak alınmaktadır. Aynı şekilde vapurlarda da promosyon bile olanakları vardır. Peki, otobüs bileti almak isteyen bir kişi biletini ucuza nasıl alabilir diye bir sosu akla gelmektedir. Bundan birkaç yıl öncesine kadar otobüs bileti fiyatlarında değişiklik çok zordu. Örneğin Zonguldak’tan Ankara’ya gitmek isteyen bir kişi bütün firmalarda aynı fiyata bilet bulurdu. Fakat şimdilerde firma sayısının artması doğal olarak rekabeti de artırdığından firmalar kampanyalar yapmaktadır. Bu kampanyaları takip etmek indirimli bilet almanın birinci yolu olabilir. Firmaların kampanyalarından haberdar olabilmek için internetten firmaların mail gruplarına ve sayfalarına üye olunabilinir.

Geçmiş yıllarda otobüs bileti  almak için otogara gitmek mecburi idi. Fakat gelişen internet kullanımı bu işi de kolaylaştırmış hem de bileti ucuza almak için de kapı aralamıştır. Günümüzde arama motorlarından herhangi birine gideceğiniz ve varacağınız güzergahı yazıp arama yaptığınızda karşınıza birden fazla bilet satışı sitesi çıkmaktadır. Bu sitelerde o güzergahta hizmet veren bütün firmaları ve bilet fiyatlarını aynı tabloda görmek mümkün olmaktadır. Firmaların yaptıkları kampanyalarında yansıtıldığı bu tablodan en uygun bilet birkaç tıklama ile alınabilmektedir. Üstelik firmaların üyelerine verdikleri kartlarda biriken puanlar müşterilerin bedava veya indirimli yolculuk yaparak kar elde etmelerini de sağlamaktadır.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir