Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Milli Güreşçi Rıza Kayaalp, Olimpiyatlarda Tarihi Bir Başarı Hedefliyor

Milli Güreşçi Rıza Kayaalp, Olimpiyatlarda Tarihi Bir Başarı Hedefliyor

haberci haberci -
43 0

Rıza Kayaalp, Türkiye’yi Olimpiyatlarda Onurlandırmak İstiyor

Milli güreşçi Rıza Kayaalp, olimpiyatlarda 4. kez madalya kazanarak, bunu başaran ilk Türk sporcu olmayı hedefliyor. Olimpiyatlarda 1 gümüş ve 2 bronz madalyası bulunan Rıza, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na şampiyonluk ve rekor için gideceğinin altını çizdi.

Rıza Kayaalp’in Hazırlıkları Devam Ediyor

Rıza Kayaalp, “Paris için son iki ayımız. Artık hedefimize ulaşmak için kısa bir zaman kaldı. Hazırlıklarımızı kamplarla sürdürüyoruz. Önümüzde yurt dışı kampı ve Macaristan’da yapılacak turnuva var. Kendimizi son kez test edeceğiz.” diyerek hazırlıklarının devam ettiğini belirtti.

Rıza Kayaalp’in Olimpiyat Hayali

Rıza, “İlk kez olimpiyatlara tam kilomda gideceğim. Onun da verdiği güçle inşallah, dördüncü kez olimpiyat madalyasını ülkeme kazandırmak istiyorum. Buradaki en büyük hedefim altın madalya alabilmek.” şeklinde konuştu.

Rıza Kayaalp’in Rekor Hedefi

Rıza Kayaalp, Rus Aleksandr Karelin ile paylaştığı en fazla Avrupa şampiyonluğu rekorunu kırmayı hedefliyor. Olimpiyat sonrası Avrupa Güreş Şampiyonası’na katılarak rekora bir adım daha yaklaşmak istiyor.

Taha Akgül: “Çifte Heyecan Yaşıyorum”

Olimpiyat şampiyonu Taha Akgül, baba olmaya hazırlanırken, “İnşallah olimpiyatlarda çifte sevinç yaşarız. Bunun sevinci, heyecanı ve motivasyonu, aynı zamanda zorluğu var. Hassas bir dönem.” dedi. Akgül, kazandığı madalyayı eşine ve yeni doğacak bebeğine armağan etmeyi planlıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir