Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. MHP’li Özdağ: Ankara’da Hakimler Varmış

MHP’li Özdağ: Ankara’da Hakimler Varmış

admin admin -
31 0
Gaziantep Milletvekili Profesör Doktor Ümit Özdağ, Trabzon’da görülen mahkeme ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. 
12. Sulh Mahkemesinin MHP’de olağanüstü kurultay talebini kabul etmesi ile ilgili verilen kararı değerlendiren Özdağ, Ankara’da hakimler var denilecek bir sonuç olduğunu belirtti. Özdağ, çıkan mahkeme kararı ile MHP’de olağanüstü kurultayın önünün açıldığını söyledi. Genel merkezin kararı olgunlukla karşılamasını beklediklerini ifade eden Özdağ, sonucun sevindirici olduğunu da sözlerine ekledi.
TÜRKİYE’DE UZUN ZAMANDIR YAŞANMAYAN BİR KARAR VERİLDİ
Trabzon’da gazetecilerin sorularını cevaplayan Özdağ’ın Rize’den MHP  adayı olması bekleniyor. Mahkeme kararı ile uzun zamandır Türkiye’de yaşanmayan bir kararın yargı tarafından verildiğini söyleyen Özdağ, bir taraftan karara sevindiğini, diğer taraftan da burukluk yaşadığını ifade etti. Genel merkezin kongreyi toplamamakta gösterdiği ısrarı anlamsız bulan Özdağ, konunun buralara kadar uzamasının nedenini genel merkezin tutumuna bağladı. Genel merkezin alamadığı kararı yargının aldığını belirten Özdağ, karara genel merkezin olgunluk göstermesini beklediklerini sözlerine ekledi. Temennilerinin genel merkezin alınan karara soğukkanlılıkla yaklaşması ve MHP’lilerin bu isteğini onaylamaları olduğunu söyleyen Özdağ, genel merkezin sürecin bir parçası olmasını istedi.
İKTİDAR YOLCULUĞUNA RİZE’DEN BAŞLAMAYI TERCİH EDİYORUZ
Rize’den aday olmasının nedeni sorulduğunda, kendisi 4 yaşında iken, Alpaslan Türkeş’in Rize’den milletvekili çıkardıkları gün iktidar olacaklarını söylediğini hatırlatan Özdağ, iktidar yolculuğuna Rize’den başlamayı tercih ettiklerini açıkladı. Aday çokluğu ile ilgili sorulan sorulara da, çok aday olmasının bir avantaj olduğunu, rekabetçi durumların ortaya çıkmasını sağladığını belirtti. Değerli isimlerin aday olduğunu hatırlatan Özdağ, tek adaylı kurultayı tercih etmediğini söyledi. 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir