Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Meteoroloji’den şiddetli yağış uyarısı!

Meteoroloji’den şiddetli yağış uyarısı!

admin admin -
32 0

Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre özellikle Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgesinin önümüzdeki haftayı da kapsayacak şekilde yağmurlu ve soğuk havanın etkisi altına gireceği ve yüksek kesimlerde kar yağışlarının da olabileceği belirtildi.

Nisan ayında 30 dereceye kadar çıkan hava derecelerinin oldukça dikkat çekici olduğunu da belirten yetkililer zaman zaman hava geçişleri sırasında bu tür farkların olması ve sıcaklıkların mevsim normallerinin üstünde seyretmesini doğal karşılansa da yaz aylarının oldukça sıcak geçeceğini de şimdiden söylemenin yanlış olmadığını belirttiler. İstanbul’da 28-29, Ankara’da 31, İzmir’de 33 dereceye kadar çıkan hava sıcaklıkları yüzünden insanlar olabildiğince denizlere akın etmiş ve sıak havaların tadını çıkarmışlardı.

Ancak Karadeniz tarafından geldiği belirtilen yeni bir soğuk hava dalgasının bu hafa dahil olmak üzere yaklaşık 10 günlük sürede Türkiye’yi etkisi altına alacağı ve oluşabilecek olan sel ve heyelan tehlikelerine karşı vatandaşların tedbirli olması istendi. Rize, Trabzon, Artvin gibi bölgelerde yoğun şekilde görülecek olan sağanak yağışların Nisan ayının sonlarına doğru yurdu terk edeceği ve Mayıs ayında sıcaklıkların tekrar artış gösterme eğilimde olacağı da yetkililer tarafından yapılan bir başka açıklama olarak dikkat çekiyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir