Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Merkel Erdoğan’ı Kırmayınca Olanlar Oldu

Merkel Erdoğan’ı Kırmayınca Olanlar Oldu

admin admin -
27 0

Alman televizyon kanalında komedyen Jan Böhmerman şiir okuyarak dalga geçmesi üzerine Erdoğan kendisine hakaret edildiğini öne sürerek hukuki süreç başlatmak için çalışma başlatılmıştı. Almanya Başbakanı Merkel ünlü komedyen Böhmerman’la ilgili soruşturma açılmasına izin vermesiyle tepkiler art arda gelmeye başladı.

Merkel’in konuyla ilgili kararını değerlendiren Sosyal Demokrat Partisi’nde Dışişleri Bakanı  sorumluluğunu alan Frank-Walter Steinmeimer bu zor kararı değerlendirirken SPD yönetimindeki bakanlıklar konunun incelenmesinde titizlendik ve dava açılmasına yetki verilmemesi için karşı oy kullandık ifadelerine yer verirken

SPD Adalet Bakanı Heio Maas; yabancı devlet başkanları için özel düzenleme yapılmasının günümüz hukukuyla bağdaşmadığını ve çağdaş bir tutum olmadığını dile getirdi.

Sol Parti Federal Meclis Başkanı tarafından yapılan açıklamada; Merkel Türk despotu Erdoğan’ın önünde diz çökerek Alman basın özgürlüğünü yok ediyor diye nitelerken;

Yeşiller Eş Başkanı Cem Özdemir; Merkel’in zor durumda olduğu belirterek Türkiye Cumhurbaşkanı için normal hukuk yolu zaten açıkken özel muamele yapılması hoş bir his uyandırmadığını dile getirdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir